Близько 150 тисяч сімей криворіжців отримали допомогу на оплату послуг тепло- та водопостачання

      Близько 150 тисяч сімей криворіжців отримали допомогу від міста на часткову компенсацію оплати послуг тепло- та водопостачання

За три роки центральна влада в рази підняла тарифи. У Кривому Розі, на відміну від інших міст, реалізується міська програма з надання 500 гривень на оплату послуг ЖКГ.

Завдяки програмі мера Юрій Вілкула, допомогу вже отримали близько 150 тисяч сімей криворіжців.

Директор департаменту соціальної політики Інесса Благун зазначила: «Криворіжці продовжують звертатися по допомогу. У такій складній економічній ситуації, яка зараз в нашій країні, програма дуже потрібна людям. У зв'язку з підвищенням тарифів для сімей, це істотна підмога. Як відомо, в проекті держбюджету на 2018 рік значно скорочуються грошові кошти, що виділяються містах. А є такі статті витрат, як освіта і медицина, соціальна допомога, їх скорочувати не можна. Тому виділення допомоги в 2018 році буде розглядатися тільки після прийняття держбюджету на 2018 рік».

В умовах системного недофінансування державою оплат за пільги і субсидії, часткову компенсацію на оплату послуг тепло - і водопостачання отримують соціально незахищені категорії мешканців Кривого Рогу: непрацюючі пенсіонери, ветерани війни, жертви політичних репресій, чорнобильці, самотні мами (батьки), безробітні, які перебувають на обліку в Центрі зайнятості більше року, малозабезпечені та багатодітні сім'ї, працівники бюджетних організацій, сім'ї учасників АТО.

У зв'язку з тим, що уряд багато разів підвищував тарифи, за субсидіями в опалювальний період 2016-2017 рр. звернулися близько 150 тисяч сімей криворіжців. Це на 50 тисяч більше, ніж в минулий опалювальний сезон. За дорученням міського голови, в Кривому Розі створена «зелена вулиця» для оформлення адресної державної допомоги.
«Важливо відзначити - тим людям, яким уже призначено субсидію в травні, не потрібно повторно звертатися за її оформленням, вона призначається на новий опалювальний період в автоматичному режимі. Фахівці управлінь праці та соціального захисту населення самостійно запитують від підприємств і організацій необхідну для призначення субсидії інформацію», - зазначила І. Благун.

Заяву та декларацію про доходи необхідно знову подавати лише тим сім'ям, які орендують житло або у яких змінився склад сім'ї - хтось прописався або виписався за останній рік, а також тим, хто бажає отримати субсидію на тверде паливо.
Довідково:
Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, який зареєстрований в житловому приміщенні.

Для тих, хто бажає отримувати житлову субсидію, максимально спрощений порядок подачі документів. В районні відділи праці та соцзахисту населення подають тільки заяву про призначення субсидії і декларацію про доходи та витрати. Зазначені документи можуть бути відправлені й поштою. Консультацію можна отримати в департаменті соціальної політики за адресою пр. Металургів, 36-б, тел. 74-66-82,74-69-07, а також у всіх районних управліннях соціального захисту міста.