Цьогоріч у Кривому Розі буде висаджено майже 1200 дерев і 370 тисяч квітів

       У рамках програми мера Юрія Вілкула з благоустрою цього року в місті висадять 1190 дерев, 2500 кущів і 370 тисяч квітів (тюльпани, канни, герань, петунія, сальвія, тагетис, цинерарія, айстра, газанія, катарантус тощо). Загалом упорядкують 10 549 кв. м клумб. Роботи з озеленення в міських парках і скверах  розпочнуться вже в березні.

      Начальник управління благоустрою та житлової політики Іван Карий  сказав: «Для промислового Кривого Рогу питання озеленення надзвичайно актуальне. За останні шість років площа культурних зелених насаджень збільшилася в 2,5 рази. За завданням міського голови разом з фахівцями ботанічного саду, біологами ми ще раз проаналізували специфіку нашого регіону і обрали найбільш придатні  рослини, дерева. Головне  - їх здатність очищати повітря, адже вони - «легені  Кривбасу». Це  клен, береза, горобина, дуб, катальпа, сумах, черемшина, сосна, ялина колюча».

     З 2011 року в Кривому Розі розпочали застосовувати метод омолодження дерев шляхом їх обрізання. «Під час обстеження дерев фахівці визначають стан зелених насаджень. Якщо дерево з сухою верхівкою або з аварійними гілками, то виконується обрізка. А за три роки дерево буде з  гарною, зеленою кроною. Це – один з методів реанімації та подовження біологічного віку дерева на 10-15 років», - зазначила в. о. начальника відділу з благоустрою Ірина Рудь.

     Згідно з чинними в Україні правилами утримання зелених насаджень обрізка дерев має проводитися до початку вегетаційного періоду. Догляд за деревами біля житлових будинків, на території лікарень, дитячих садків, шкіл, вишів та підприємств – відповідальність безпосередньо самих організацій та управителів. Управління благоустрою відповідає за дерева вздовж центральних вулиць, доріг, у парках, скверах,  алеях, бульварах, тобто в місцях загального користування.

      Довідково: У 2017 році за програмою благоустрою міста було висаджено 1623 дерева, 1440 чагарників і 3000 троянд (сквер «Алея Дружби», площа Молодіжна). У парку «Ювілейний» з’явився рокарій (180 кв. м). Було облаштовано 9339 кв. м клумб.