Компанія веде конструктивний діалог з профспілками й поважає право працівників на проведення мирних зібрань: заява керівництва Арселору з приводу мітингу

        В офіційній заяві ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» висловив повагу до права працівників підприємства на проведення мирних зібрань, закріпленому в статті 39 Конституції України. Адже це одна з конституційних гарантій права громадян на публічне висловлювання своєї точки зору, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

        Також керівництво АМКР подякувало ЗМІ за пильну увагу до роботи підприємства і висловило надію на об'єктивне висвітлення подій.

       Зазначається, що компанія веде конструктивний діалог з усіма десятьма профспілковими організаціями і своїми працівниками.

       7 березня 2018 року генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Парамжит Калон оголосив про підвищення зарплати співробітникам підприємства, що є сьогодні основною вимогою мітингувальників.

         Щорічний перегляд зарплат – це регулярна практика ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», зазначають на підприємстві. Але при цьому підкреслюється, що український ринок праці сьогодні знаходиться в нерівних конкурентних умовах, і рівень зарплат у нас нижчий східноєвропейського. Тому зростання зарплати на підприємстві буде здійснено з урахуванням українського ринку праці, інфляції, власних витрат на виробництво, собівартості продукції, прогнозів цін на світових ринках металопродукції та інших факторів.

        «Наразі фахівці підприємства вже приступили до вирівнювання зарплат в рамках одного грейда для забезпечення внутрішньої справедливості оплати праці. Паралельно вони проводять розрахунок методики підвищення заробітної плати. Як тільки завершиться внутрішній перегляд окладів, керівництво компанії проінформує про принципи підвищення зарплат в 2018 році», – йдеться в заяві АМКР.

       Зазначається, що за підсумками січня 2018 року середня заробітна плата на підприємстві становить 12121 грн, і нині ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» входить до трійки підприємств ГМК України з найбільш високим рівнем доходу персоналу.

       Наприклад, серед таких професій, як вальцювальник, машиніст бурової установки (в кар'єрі), сталевар установки позапічної обробки сталі, робітники отримують більш як 18 000 грн. Прохідник (підземний), горновий доменної печі, машиніст бульдозера отримує понад 17 000 грн. Водій автотранспортних засобів (БелАЗ), сталевар електропечі – понад 16 000 грн, гірник очисного забою, оператор машини безперервного лиття заготовок – понад 15 000 грн.

      Для порівняння, в 2017 році середня заробітна плата в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» становила 10 278 грн (при середній заробітній платі в Україні у 7 104 грн, зокрема в промисловості - 7 631 грн).

      Нагадали в АМКР і про реалізацію соціальних програм для співробітників і членів їх сімей. У 2017 році обсяг інвестицій в соціальну сферу становив 360 млн грн. Цьогоріч його збільшили до 390 млн грн.

      На підприємстві збережена вся соціальна база - пансіонати, бази відпочинку, профілакторій, палац культури, харчування, медицина, транспортні перевезення.

      Підкреслюється, що ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» - єдине підприємство ГМК України, де як і раніше виплачується 13 зарплата. Крім того, для підтримки своїх працівників керівництво підприємства протягом опалювального сезону додатково нараховувало «комунальні» в розмірі 800 грн на місяць. Також у січні 2018 року на підприємстві було запроваджено новий соціальний проект для співробітників «Путівка до відпустки», який дає можливість відпочити на будь-якому курорті України та зарубіжжя за пільговою ціною з компенсацією вартості до 10 000 грн.

       Ще на підприємстві нагадали про успішне впровадження проектів розвитку для дітей співробітників: школи вивчення англійської мови та інформаційних технологій. Готується до відкриття школа з інжинірингу та інші соціальні проекти.

      «Нині колектив ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є найчисленнішим серед усіх підприємств ГМК України - близько 24 000 чоловік. На підприємстві відсутній відтік персоналу. При цьому кожен працівник отримує стабільну заробітну плату і один з кращих соцпакетів в країні, а головне – має повну впевненість в завтрашньому дні завдяки колосальним внескам у розвиток виробництва з боку міжнародних інвесторів - 9 млрд грн за підсумками 2017 року», - підсумували в заяві АМКР.