Кривий Ріг отримав європейський грант на реконструкцію системи теплопостачання

      Особливість системи теплопостачання Кривого Рогу, побудованої ще за радянських часів – її велика протяжність. Довжина деяких трубопроводів від котелень до першого споживача сягає понад 3 км, що збільшує тепловтрати. За завданням мера була розроблена програма оптимізації системи теплопостачання. І суть її в тому, щоб поступово відійти від великих енерговитратних котелень.

     До 2020 року в партнерстві з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) у Кривому Розі планують побудувати 5 нових сучасних котелень, що дозволять значно економити газ та електроенергію, а також підвищити якість послуг для людей і стримати зростання тарифів.

     Віце-президент Європейського інвестиційного банку Вазіль Худак, заступник директора Європейського банку реконструкції і розвитку Марина Петров і голова Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології Андерс Лунд підписали в Києві угоду про надання Кривому Рогу гранту в сумі 6,4 млн євро на реалізацію проекту з розвитку муніципальної інфраструктури.

      Це спільний проект міста і Європейського інвестиційного банку. У 2017 році Кривий Ріг пройшов етап відбору серед інших міст за проектом Програма розвитку муніципальної інфраструктури України.

      Начальник відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігальних технологій Віталія Січова сказала: «За проектом, в металургійному районі буде виведено з експлуатації одну з найбільших і неефективних котелень комунального підприємства «Криворіжтепломережа» – «КМК», яка розташована на території «АрселорМіттал Кривий Ріг» . Замість неї планується побудувати 5 нових сучасних котелень і одну – реконструювати. За оцінками експертів це дасть економію газу до 24% і електроенергії  – 23% ».

      Під керівництвом мера Юрія Вілкула був розроблений План дій зі сталого енергетичного розвитку Кривого Рогу до 2025 року. Для його реалізації місто працює з міжнародними фінансовими організаціями EIB, EBRD, GIZ, USAID, NEFCO. Разом з німецьким фондом GIZ проводиться ремонт і термомодернізація 58-ї школи, були встановлені індивідуальні теплові пункти в чотирьох школах міста. Завдяки впровадженню енергозберігальних технологій за п'ять років споживання природного газу було скорочено на 40%, а електрики – на 22%.

     «Ми залучаємо інвесторів, вивчаємо і впроваджуємо кращі європейські технології з енергоефективності. Зараз працюємо з Європейським інвестиційним банком та Північною екологічною фінансовою корпорацією NEFCO з модернізації котелень. Уже в цьому році плануємо розпочати будівництво», – зазначив заступник мера Андрій Полтавець.

      Андерс Лунд, директор Фонду «E5P», зазначив: «Підписаний проект стане кроком уперед у напрямку підвищення енергетичної безпеки в Україні і поліпшить повсякденне життя звичайних людей. Асамблея Фонду схвалила грант для міста, сподіваючись на плановану практичну віддачу: покращення навколишнього середовища, створення нових робочих місць та інші позитивні аспекти. Проект в Кривому Розі стане знаковим, завдяки йому будуть впроваджені заходи з енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності».