Кривий Ріг попрощався з видатним лікарем Миколою Беневаленським

     9-го січня пішов із життя видатний криворізький лікар Микола Беневаленський.

Він був одним із засновників другої міської клінічної лікарні. Більше сімнадцяти років очолював заклад.

За той час виховав цінні кадри в різних напрямках медицини. Прощальна панахида проходила у стінах лікарні, якій Микола Беневаленський присвятив усе своє професійне життя.

Провоювавши майже дев'ять років у Другій світовій війні, бо побував ще й на Японській, у 26 років Микола Беневаленський повернувся у рідний Томськ. Вирішив продовжити сімейну справу і став лікарем.

"У той час набирали лікарів до Кривого Рогу. І Микола Іннокентійович з Томська переїхав до нашого міста і прийшов працювати у нашу лікарню. За деякий час він був призначений на посаду головного лікаря, - розповідає Людмила Осауленко, голова профспілки другої міської лікарні.

За роки роботи Іннокетій Миколайович знав свій персонал поіменно, знав про негаразди і щасливі події кожного з них. Піклувався про кадри, як міг. Допомагав молодим у вирішенні житлового питання, підвищенні кваліфікації, підтримував наукову діяльність колег. З часом друга міськлікарня прославилась своїми досягненнями. 

"Я зустрів у ньому надзвичайно талановиту й добру людину. Ви уявляєте, в ті роки - початок 70-80-их у міській лікарні проводили операції на серці. Сюди приїздили академік Петровський, професор Соловйов, наша Бородіна", - згадує Валерій Потабашний, професор, завідуючий кафедрою терапії, кардеології, семейної медицини 2 міськлікарні.

Організаторські здібності лікаря позитивно впливали на розвиток медичної галузі у Кривому Розі.

Микола Беневаленський спільно з Олександром Лук'яненком створили першу цехову медичну службу в місті. Згодом кваліфікована медична допомога стала доступною і для працівників інших великих підприємств.