Кривий Ріг відзначив День визволенння міста від нацистської окупації

      До монумента «Перемога» й до пам’ятників у кожному районі міста сьогодні прийшли тисячі криворіжців, щоб покласти квіти й вшанувати пам’ять героїв-визволителів, а також полеглих бійців АТО і воїнів-інтернаціоналістів.

      Центральне місце урочистостей - меморіальний комплекс на проспекті Миру.

      У місті традиційно влаштували святковий парад та запалення факелів Пам'яті, які символізують 10 військових частин і об'єднань, що брали участь у визволенні Кривбасу. Вже понад 20 років криворіжці таким чином шанують героїчне минуле народу. У Георгіївській дзвіниці у пам’ять про полеглих запалять свічки.

     Проспектом Миру проїхала військова техніка. На чолі колони – легендарний танк Т-34, який звільняв Кривий Ріг, брав участь у штурмі Берліна, а також у військових парадах Перемоги в Німеччині.

     В урочистій церемонії взяли участь мер Юрій Вілкул, ветерани Другої світової війни, учасники АТО, почесні громадяни Кривого Рогу, народні депутати України, керівники підприємств і представники громадських організацій.

    Вітаючи земляків з 74-ю річницею визволення міста, мер Юрій Вілкул підкреслив: «Дорогі ветерани, ми щиро вдячні вам за подвиг, мужність і неймовірну силу духу, яка допомогла вам вистояти, подолати найважчі випробування і звільнити наше рідне місто від ворога. На вашому прикладі ми вчимося жити і дорожити справжніми цінностями. Спасибі за те, що ви з нами! І хочу вас запевнити: криворіжці завжди шанували і будуть шанувати справжніх героїв, будуть пам’ятати справжню історію воєнних років і завжди виступати за мир в нашій країні».

    Нині у Кривому Розі проживає 16 800 ветеранів війни. Це 200 фронтовиків, це воїни-інтернаціоналісти й учасники АТО, а також 6 визволителів міста: Євдокія Ковтун, Олена Марченко, Валентина Погорєлова, Юлія Тимофєєва, Іван Потапенко, Анатолій Тягнибіда.

    Сьомий рік поспіль під керівництвом мера Юрія Вілкула в місті приймають Програму соціального захисту городян. Цього року було максимально враховано пропозиції громадських організацій щодо надання різних видів матеріальної допомоги пільговикам за рахунок коштів міського бюджету. Фінансування Програми збільшили вдвічі.

    Особлива увага приділяється підтримці ветеранів війни. Це матеріальна допомога до знаменних дат, збереження пільг, а також фінансування Криворізької організації ветеранів - однієї з найавторитетніших в Україні.

   Валентина Погорєлова, визволитель Кривого Рогу, ветеран Другої світової війни сказала: «Треба ще пошукати місто, де так шанобливо ставляться до ветеранів, як в нашому рідному Кривому Розі. Минуло стільки років, у нас вже підростають правнуки, але в пам'яті досі живі спогади про ті страшні роки. Пам'ятаємо обличчя загиблих товаришів і рідних. І з кожним прожитим роком приходить все більше розуміння, наскільки важливий і необхідний всім нам мир!».

   «Щороку приходимо всією сім'єю на парад до Дня визволення. Для нас - це одна з найголовніших дат. Ні в одному місті України так не відзначають це свято, як в Кривому Розі. Так і треба шанувати пам'ять ветеранів, які подарували нам мир», - сказала мешканка Кривого Рогу Лариса Костенко.

   Народний депутат України Костянтин Павлов наголосив: «Будь-які спроби применшити значення Великої Перемоги, викреслити з нашої пам'яті її золоті сторінки приречені на провал. Підручники можна переписати. Але спогади ветеранів, повага до їхнього подвигу, вдячність за звільнений і відроджений після страшної розрухи Кривий Ріг будуть жити в нас завжди. Сьогодні ми, нащадки воїнів-визволителів, відповідаємо за мир і спокій в рідному місті, за його стабільність і розвиток. Наша головна мета, що об'єднує всі покоління - повернути на Батьківщину мир, домогтися злагоди й благополуччя для всіх».

   Після урочистостей біля меморіалу «Перемога» ветеранів запросили на великий святковий концерт в академічному театрі імені Т. Шевченка.