Курені, козаки, отамани. У Кривому Розі змагались у лицарських ігрищах

       Напередодні свята Покрови, яку козаки вважали покровителькою, до Кривого Рогу на свято з'їхалися козаки й козачки Дніпропетровщини.

І хоч у сучасних козаків замість шабельки при боці - мобілки в кишені, втім, патріотичний та лицарський дух у молоді незмінно присутній. 

На полі біля Центру професійно-технічної освіти розкинулися імпровізовані козацькі курені. Серед юнацтва - братчики Кривого Рогу,  Інгульця, Софіївки та Апостолового. 

"Свято "Козацькому роду нема переводу" - це насамперед замагання між куренями, конкурс на кращий оберіг, сувенір та кращу козацьку страву", - коментує захід директор Криворізького навчально-виробничого центру Віктор Легун.

Вогонь і вода - для козака не біда. Свято розпочалося виступом команди фаєр-шоу - грою з вогнем. Далі - смуга перешкод на витривалість та спритність.

За суворим козацьким звичаєм, жінок на Січі не було, але в сучасній Україні вони вже три роки боронять Вітчизну пліч-о-пліч з чоловіками.

На змаганнях свою вправність із вірною козацькою подругою-шаблею продемонстрували дівчата.

Неподалік місця змагань куховарили й запрошували учасників та гостей до частування. Смачними були і традиційний козацький куліш із казана, і сучасні українські страви.

"Мета наша - донести до дітей, хто ж такі козаки. Коли проводимо ці змагання, діти гуртуються й дисциплінуються", - зазначає кошовий отаман Перевізької паланки Січового козацтва Запорозького Валерій Силка.