Мітинг біля Арселору: вперше на протест зібралися всі профспілкові організації, вимоги працівників обіцяють представити й у Києві

       Як відомо, сьогодні вранці біля мосту, що веде до ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" влаштували мітинг. Працівники підприємства вимагали підвищення заробітної плати до европейського рівня та створення гідних і безпечних умов праці. Уперше на протест зібралися всі проспілкові організації АМКР.

      На запрошення трудового колективу в акціі взяв участь представник Федерації профспілок України у парламенті Сергій Каплін. Профспілковий омбудсмен закликав криворізьких гірників і металургів боротися за свої вимоги, а керівництво підприємства припинити тиск на профспілки та спроби знищення їхнього руху.

      «Ми обов’язково доб’ємося підвищення заробітної плати й хоча б на половину європейських умов праці. Ця компанія продає продукцію за кордон, продає її в валюті, долар виріс у декілька разів. Потрібно пам'ятати, що раніше, при приватизації цього підприємства, частина зарплати в собівартості становила фактично 15%, а сьогодні це в 3 рази менше – 5%. Тобто заробітна плата робітників зменшилася втричі. Треба пам’ятати, що наразі компанія веде абсолютно жорстоку й аморальну політику стосовно трудового класу. Крайніми в усіх порушеннях роблять керівників і майстрів цехів, тиснуть на проспілки, намагаються підкупити й так домогтися лояльності від їхніх лідерів. Тому сьогодні наше завдання об’єднати людей, поставити ультиматум й запропонувати низку чітких кроків, які забезпечать підвищення заробітної плати», - зазначив Сергій Каплін.

       Він пообіцяв мітингувальникам разом з ними захищати інтереси кожного робітника АМКР і на наступному засіданні комітету Верховної Ради з соціальної політики довести вимоги протестувальників перед урядом, профільним міністерством, міністром соціальної політики і домогтися підтримки керівництва держави. Держава має стати на захист криворізьких гірників і металургів, вважає нардеп.

      На мітингу зачитали резолюцію. В ній - вимоги до керівництва підприємства:

- підвищити з першого квітня поточного року середньомісячну заробітну плату працівникам АМКР до тисячі евро у гривньовому еквіваленті,

- забезпечити безпечні умови праці (провести комплексне експерне дослідження державною організацією стану будівель і споруд, обладнання та механізмів);

- припинити політику скорочення робочих місць, а також виведення персоналу у аутсорсинг,

- відмовитися від антисоціальної та антипрофспілкової політики.

      Якщо АМКР не піде на зустріч, і вимоги не будуть виконані, протести продовжаться з новою силою, зазначив Сергій Каплін. Нардеп пообіцяв особисто очолити рух.

    «Я гарантую очолити рух. Ми перекриємо центральні траси доріг, не виключаю, що ключовою буде Дніпропетровська. Ми привеземо людей у Київ і покажемо приклад іншим трудовим колективам, що тільки в так, в такому бойовому режимі можна добиватися свого».