Морози вже зовсім близько, тож у Кривому Розі організували пункти обігріву (перелік)

     Вже цими вихідними в області, зокрема й у Кривому Розі, похолодає. Синоптики обіцяють мінусову температуру, тож на Дніпропетровщині почали облаштовувати стаціонарні пункти обігріву.

    «В області підготовлено понад дві сотні пунктів обігріву. Вони стаціонарні. Їх розгорнули, переважно, на базі терцентрів, медзакладів, будинків культури, вокзалів. Там можна відігрітися та безкоштовно випити гарячого чаю», – зазначили в управлінні цивільного захисту ДніпроОДА.

    До пунктів обігріву навідуються як безхатченки, так і звичайні люди, що потерпають від холоду. Щодоби кількість відвідувачів сягає чотирьох десятків – така статистика останніх років. 

    Перелік пунктів обігріву та їх адреси:

       Щоб уникнути обмороження, слід вдягайтися в теплий, просторий та м’який одяг. Рукавички та взуття не повинні тиснути. Обов’язково треба носити шапку, відмовитися від металевих прикрас та сережок. Перед виходом на сильний мороз рекомендується випити гарячого чаю з лимоном.

       На морозі у жодному разі не можна терти обморожені ділянки тіла снігом. Не можна палити. Це викликає спазм капілярів кінцівок. Не варто вживати і алкоголь. Спиртне не гріє, а переохолоджує організм. Воно розширює судини та збільшує тепловіддачу. 

       Якщо ж уникнути холодів не вдалося, ви відчули припухлість, почервоніння та оніміння кінцівок – скоріше увійдіть до теплого приміщення. Не варто активно рухати змерзлими кінцівками, масажувати їх, грітися теплом лампи, плити чи каміну. Не використовуйте грілку. Через втрату чутливості можна завдати собі опіків.

      Натомість треба занурити кінцівки у ледь теплу воду, потім змастити їх жиром чи кремом від опіків, зверху накласти пов’язку. Грійтеся ковдрою і чаєм.

      Якщо перебування на морозі було занадто тривалим, і ви помітили серйозні зміни у шкірі, сильний біль – негайно зверніться до лікарні.