На п'ятницю 13-те припав Всесвітній день яйця!

          Всесвітній день яйця - це неофіційне свято всіх поціновувачів кулінарних страв, основним інгрідієнтом яких є яйце (омлети, запіканки, яєчні, та інше). Цього року він припадає на 13 жовтня.

         Історія Дня почалася в 1996 році, коли у Відні відбулася чергова конференція Міжнародної яєчної комісії (International Egg Commission). Делегати цього заходу визнали за необхідне створити для яйця і його кулінарних похідних окреме свято. Відзначати "яєчний" день вирішили щороку в другу п'ятницю жовтня. 

         Представники яєчної комісії стверджують, що існує більш як десяток причин для "вшанування" яйця, оскільки це універсальний і корисний продукт харчування. У ньому міститься безліч необхідних організму поживних речовин, зокрема вітаміни й мінерали, а також антиоксиданти, які допомагають під час лікування деяких хвороб. До того ж, усупереч поширеній думці, яйця не підвищують рівень холестерину. Тому з'їдати одне яйце на день дуже навіть корисно. 

         Чимало країн, особливо ті, де розвинено птахівництво, підтримали ідею святкування Дня яйця. І з того часу нове свято стало по-справжньому всесвітнім.

         Цікаво, що світовим лідером у споживанні яєць визнають Японію. А американці виражають свою повагу цінному продукту, щорічно влаштовуючи День гігантського омлету.