Олександр Вілкул: Пенсійною реформою влада прирекла на злидні мільйони нинішніх та майбутніх пенсіонерів

     11 жовтня набрала чинності прийнята провладною коаліцією пенсійна реформа, згідно з якою необхідний для виходу на пенсію страховий стаж підвищено з 15 до 25 років у 2018-му, і до 35 років у 2028 році.

Це викличе підвищення пенсійного віку і позбавить пенсії мільйони українців, у яких немає необхідного страхового стажу.

Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул зазначив: «Пенсійна реформа - це чистої води афера. Під виглядом нібито підвищення пенсій, які уряд також мав індексувати, влада збільшила в рази страховий стаж і прирекла на злидні мільйони нинішніх і майбутніх пенсіонерів. Ми всі пам'ятаємо умови праці на початку 90-х, коли люди були змушені працювати без оформлення, щоб прогодувати свої сім'ї. У багатьох з них не набереться необхідного стажу, так що їм тепер з голоду померти?»

Так, середній рівень безробіття у 1998-2000 рр. досягав 11,6%, а у віковій групі 18-24 роки 25% - 25,7% (за оцінкою Міжнародної організації праці). Однак, навіть ці офіційні показники, які є великими, не показують всього масштабу проблеми тих років.

Крім цього, облік страхового стажу в Україні ведеться лише з липня 2000 року, тому навіть тим, хто офіційно працював, буде складно пред'явити документи з колишнього місця роботи за період до 2000 року, оскільки значна частина підприємств 90-х вже зникла. До групи ризику потрапляють, насамперед, працівники сільського господарства, будівельники, ринкові торговці, самозайняті особи, заробітчани.

Народний депутат підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК протягом трьох років системно виступав за збільшення пенсій відповідно до реальної інфляції, але не за принципом влади - «у одних забрати, а іншим додати по «три копійки».

«Підвищувати пенсії потрібно за рахунок працюючої економіки, створення нових робочих місць і високих зарплат. Тоді будуть відрахування до Пенсійного фонду, тоді будуть гідні пенсії», - сказав він.

Крім того, так зване нинішнє «осучаснення» пенсій буде моментально з'їдене інфляцією. «Як старій людині прожити на мінімальну пенсію, яку влада підвищила з 1312 до 1452 грн, якщо комуналка виросла в рази, ціни на продукти і ліки виросли більш ніж в 2 рази (а пенсії за чотири роки проіндексовані на 38%)? Разом з колегами з ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ ми будемо домагатися скасування пенсійної реформи в її нинішньому вигляді, щоб забезпечити людям гідні виплати», - зазначив політик.

Він також додав, що у розробленому опозиціонерами альтернативному проекті бюджету на 2018 рік пропонується збільшити пенсії до 3500 грн. «І зробити це можна за рахунок працюючої економіки і скорочення фінансування на утримання роздутих апаратів держчиновників і силових структур», - резюмував Олександр Вілкул.