Оновлені платіжки за газ криворіжці отримають вже наступного тижня

           Згідно постанови № 84 від 26.01.2017 р. державного регулятора НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг), з 15 березня цього року для розрахунку оплати за газ вводяться одиниці енергії. Правда, поки що ці дані в платіжних відомостях матимуть виключно інформаційний характер.

          «Найближчими місяцями криворіжці будуть платити, як і раніше, за витрачені кубометри газу, – пояснює начальник управління клієнтського сервісу ПАТ «Криворіжгаз» Анастасія Озерян. – Однак в лівому стовпчику оновленої платіжки буде вказана інформація про енергоємність блакитного палива в кіловат-годинах, гігакалоріях і мегаджоулях. Таким чином, споживачі будуть бачити якість газу, яким користуються. Після завершення перехідного періоду рахунок буде виставлятися вже не тільки за кількістю витрачених кубометрів, а  й залежно від з якості газу. Якщо якість палива, що подається низька – оплата буде меншою».

         Скільки точно триватиме перехідний період, фахівці «Криворіжгазу» поки що відповісти не можуть, оскільки рішення прийматиме держрегулятор.

         Якої якості газ надходить до пальника плити або колонки, зможе побачити кожен мешканець міста, зайшовши на сайт «Криворіжгазу».

         Наше місто й прилеглі райони обслуговують три маршрути постачання газу, кожен з яких має своє джерело. Проте незалежно від маршруту якість палива скрізь буде однаковою.

        Заміри калорійності газу здійснюватиме компанія, яка його поставляє. Завдання ж ПАТ «Криворіжгаз» проінформувати про результати замірів своїх споживачів на офіційному сайті.

        Рішення держрегулятора НКРЕКП відображати інформацію про кількість енергії, яку виділяє газ, стане першим кроком до переходу на розрахунок за якість ресурсу і його енергетичну цінність.