Опозиційні законопроекти не дозволять викидати людей на вулицю за комунальні борги – Олександр Вілкул

     За трибуною у Верховній Раді співголова фракції Опозиційного блоку в парламенті Олександр Вілкул сказав: «Сьогодні восьме листопада, а в десятки міст і селищ тепло так і не подано. В результаті комунальної реформи – а це тільки підвищення тарифів – у людей з'явився ще один страх – залишитися в холодній квартирі. А ще мільйони людей, у яких немає грошей заплатити за такими високими тарифами, бояться, що їх взагалі викинуть з власної квартири за борги. І цей страх тільки посилюється. А тарифи будуть рости й надалі. Про це уряд веде переговори з МВФ».

    Нардеп наголосив, що заборгованість населення за комунальні послуги вже становить 27 млрд грн – це більше 1 млрд доларів.

    Півтора року тому О. Вілкул вніс до Верховної Ради законопроекти №2342 і №2347, які передбачають мораторій на підвищення тарифів і забороняють позбавляти людей житла за комунальні борги. Такі випадки вже траплялися по всій країні. А прийняття законопроектів, внесених опозиціонерами, блокують, зазначає парламентарій.

    «Я нагадаю, що з 2010 по 2014 роки тарифи не підвищувалися взагалі. Я був віце-прем'єром з комунальних питань і добре володію цим питанням. І я гарантую, що після перемоги на виборах ми знизимо тарифи на газ та опалення одразу в два рази. 1700 грн собівартість українського газу, але зараз продають його людям майже по 7 тисяч гривень», – зазначив О. Вілкул.

      «Зрив опалювального сезону влада намагається звалити на місцеві органи влади. Замовчують те, що в них немає відповідного фінансування через борги людей, замовчують, що держава вчасно не виділяє необхідної кількості коштів на покриття різниці в тарифах. Якщо 10 років тому вся країна обговорювала надзвичайну ситуацію в Алчевську, то зараз ви перетворює всю країну на  Алчевськ», – додав нардеп.