Президент підписав закон, що визначає вік статевого повноліття

      Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації», яким встановлено мінімальний вік статевого повноліття - 16 років.

      Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво глави держави. 

     "Зміни до українського законодавства з питань захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації розроблені з метою гармонізації законодавства України із положеннями Факультативного протоколу щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії до Конвенції ООН про права дитини, Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства та Європейської соціальної хартії (переглянута). Комітет ООН з прав дитини у своїх Заключних спостереженнях щодо виконання Україною Конвенції ООН про права дитини від 1995, 2002, 2007 та 2011 років рекомендував Україні встановити чіткій мінімальний вік статевого повноліття.", - йдеться в повідомленні.

       Відповідні зміни внесено до Кримінального кодексу, до статті 155.

        Раніше кримінальна відповідальність передбачалася за статеві зносини з особою, що не досягла статевої зрілості.

        При цьому конкретний вік не вказувався.

        Відтепер природні або неприродні статеві зносини з особою, що не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою, будуть каратися обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той же строк.

       Ті ж дії, вчинені близькими родичами або членами сім'ї, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

       Закон передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років для осіб, які створюють місця розпусти із залученням малолітньої особи.

       Також встановлення мінімального віку статевого повноліття скасовує необхідність проведення експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілого від зґвалтування.

      "Крім того, використання запропонованого у Законі вікового критерію та відмова від вживання терміна «статева зрілість» різко знизить ймовірність об’єктивного ставлення у провину, оскільки суб’єктивна сторона цього складу злочину вимагає від винного усвідомлення, що потерпіла особа не досягла статевої зрілості. Водночас, фізіологічний (статевий) розвиток є індивідуальним і встановлення факту недосягнення потерпілою особою статевої зрілості не рідко вимагає спеціальних знань, а в окремих випадках є неможливим без проведення відповідної експертизи", - зауважується в повідомленні.