Сьогодні помер всесвітньо відомий вчений Стівен Хокінг

         Сьогодні, 14 березня, на 77-му році життя помер Всесвітньо відомий англійський фізик-теоретик Стівен Вільям Хокінг, повідомив телеканал BBC з посиланням на представника сім'ї.

         Повідомляється, що вчений помер рано вранці в своєму будинку в Кембриджі, передає The Guardian.

         У своїй спільній заяві діти Хокінга зазначили, що їх батько "був великим ученим і незвичайною людиною, чия робота і спадщина буде жити протягом багатьох років".

        Хокінг - відомий популяризатор науки, є одним з засновників квантової космології, займався вивченням проблеми виникнення космологічної сингулярності - первинного стану Всесвіту, з якого він, відповідно до теорії Великого вибуху, безперервно розширюється.

        Стівену було всього 22 роки, коли йому поставили діагноз бічний аміотрофічний склероз. Лікарі тоді вважали, що жити йому залишилося два-три роки. Однак їхні прогнози не виправдалися, учений продовжив наукову роботу, двічі одружився, і навіть встиг стати батьком трьох дітей.

        Стівен Хокінг настільки яскраво писав про загадки простору, часу та чорних дірок, що його книга «Коротка історія часу» (1998) стала міжнародним бестселером, зробивши автора одним із найзнаменитіших науковців з часів Альберта Ейнштейна.

        Навіть повністю паралізований, вчений вів активне життя: займався наукою, викладав, виступав з доповідями, спілкуючись з світом через комп'ютерний синтезатор мови.

        У 2007 році фізик, який все життя мріяв випробувати стан невагомості, здійснив політ над Атлантикою на спеціально сконструйованому літаку. У 2009 році він планував відправитися в космос, проте, поїздка не відбулася.

        Хокінг озвучував сам себе в популярних мультсеріалах "Сімпсони" і "Футурама", а також знімався в епізодах популярних серіалів, наприклад, "Теорії Великого вибуху".

        Про життєвий шлях вченого зняли кілька документальних і художніх фільмів. У 2015 році вийшов британський фільм "Всесвіт Стівена Хокінга" (The Theory of Everything) - історія життя вченого.

        У 2017 році Гокінг у вигляді голограми з'явився на форумі YES-2017 у Києві. Пан Гокінг розповів про те, чому варто заселяти інші планети, створювати колонії на Місяці, а також про штучний інтелект і його можливості.

        "Дивіться на зорі, а не під ноги, будьте допитливими", - зазначив науковець, а також сказав, що бажає українцям більше свободи.