Сьогодні в Україні святкують День добровольця! Зі святом, добробати!

Цього дня 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

Добровольці завжди грали особливу роль в історії Української держави. Саме завдяки людям, які вірили і боролись за неї, й існує суверенна та незалежна Україна.

День добровольця був установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

За відповідну постанову № 4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» на пленарному засіданні українського парламенту проголосував 231 народний депутат. Цього дня передбачено заходи з належного вшанування подвигу українських добровольців; проведення у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури тематичних заходів, бесід про масові акції громадського протесту в Україні, що відбувалися в листопаді 2013 — лютому 2014 року, та про участь у них добровольчих формувань.

Це свято людей нескореного, вільного українського духу, міцних і небайдужих чоловіків - справжніх захисників своєї Вітчизни. Тоді, у 2014-му, відчайдушні й затяті, втримали країну.

На передову пішли люди, які не завжди мали військову освіту чи підготовку, проте мали бажання воювати за свою землю, не за політиків чи статуси, а за свій дім і своїх рідних.

Добровольців привітав Президент України: "Сьогодні ми згадуємо українських патріотів, які з початку подій на сході України добровільно визвалися боронити державу від російського агресора, доти не маючи жодного стосунку до армії. Дякую всім воїнам-добровольцям, які набувши безцінного бойового досвіду, вступили до лав ЗСУ, Національної гвардії та Нацполіції, або займають активну громадянську позицію в цивільному житті. Усім, хто обрав почесну справу – служити своїй Батьківщині".