Сортування сміття у Кривому Розі. Від теорії - до практики

       Сортування сміття в Україні передбачене законом, проте й досі не знайшло втілення у повсякденному житті українців.

Документів, що регламентують перелік та послідовність операцій з відходами, на сьогодні ще немає. Натомість уже з 1-го січня цього року сміття має сортуватися за видами матеріалів.

Від початку року кожен українець повинен розподіляти своє сміття на органіку, метал, скло, пластик та папір.

Диференціація відходів передбачена нормами закону України «Про відходи», які набули чинності з першого січня. Але контейнери на міських смітниках залишаються загальними.

"Ця норма стосується не безпосередньо громадян, а організацій і компаній, які займаються утилізацією, захороненням, ми ж, пересічні люди, цим не займаємося. Сьогодні ця стаття абсолютно декларативна, тому що немає механізмів її впровадження, на практиці для цього нічого не передбачено", - констатує Ольга Костіна, PR-менеджер підприємства «Чисте місто».

Екологи б’ють на сполох: українці щорічно залишають по собі 14 мільйонів тонн сміття. Лише під офіційними сміттєвими полігонами поховано 43 тисячі квадратних кілометрів, не кажучи вже про стихійні смітники.

Активісти ж закликають ставитись до відходів як до корисного і цінного вторинного ресурсу, на якому, до того ж, можна зекономити і навіть заробити.

Поки держава все ще міркує над реалізацією механізму сортування, небайдужі люди з власної ініціативи долучаються до порятунку країни від сміття.