У Кривому Розі за останній місяць зафіксували 79 випадків кору, найбільше хворих – у Довгинцівському районі

      З початку року в Україні на кір захворіли понад 7 тисяч людей, повідомляють в Мінохорони здоров'я. Найбільше випадків захворювань – в Івано-Франківській області.

     У Кривому Розі з початку року було зареєстровано 101 хворого. Більшість із них - діти. За лютий та преший тиждень березня інфікованих у місті знову побільшало, зареєстрвоано 79 випадків. Тож учора ситуацію аналізували на засіданні міського штабу боротьби з кором.

     Переважна більшість хворих у Кривому Розі – це ромське населення, зазначила головний лікар ЦПМСД №5 Анастасія Кузнєцова. Саме ромські сім’ї найменше дбають про календар щеплень своїх дітей, констатують медики. Активна міграція між містами, особливо в останні святкові дні, призвела до нового спалаху інфекції. Ще один фактор проблеми – нестача вакцин проти кору в країні у попередні роки, зауважують лікарі.

     У 2016 році Кривий Ріг був забезпечений всього на 36%. Тож нині сімейним лікарям доводиться надолужувати згаяне й активно вакцинувати нещеплених пацієнтів. Наразі майже 50% річного плану імунізації вже виконано.

    «Центр первинної медико-санітарної допомоги №5 є головним у забезпеченні вакцин. Ми сьогодні з області привезли ще 2 тисячі доз. Річна потреба по місту задоволена на 67 відсотків. Нам ще є над чим працювати і цю роботу ми будемо продовжувати», – зазначила головний лікар ЦПМСД №5 Анастасія Кузнєцова.

    В МОЗ України пообіцяли до 1 квітня придбати та розподілити у регіони ще мільйон доз АПК.

    Кожен медзаклад нашого міста має список заходів з подолання інфекції, веде облік відмовників від щеплень, проводить роз'яснювальну роботу з такими людьми.

    Керівникам районів, насамперед Довгинцівського, де зафіксовано наймасовіший спалах інфекції, рекомендовано провести просвітницьку роботу серед населення, особливо в осередках ромських громад.