У масштабній бієнале сучасного мистецтва братиме участь криворізький скульптор

Наприкінці літа в Одесі відбудеться 5-а одеська бієнале сучасного візуального мистецтва «Зона турбулентності», - інформує Інтернет-портал Пушкинская.нет

Це буде одне з наймасштабніших культурних подій за останнє десятиліття, до Одеси приїдуть понад 500 художників з усього світу, - запевнили організатори форуму. - Більшість заявок була дуже високого художнього рівня. 

Тема «Зона турбулентності» знайшла відгук у художніх спільнотах Австралії, Азербайджану, Білорусі, Бельгії, Болгарії, Боснії, Іспанії, Італії, Чехії, Філіпін, Хорватії та ще десятка країн. Представлені роботи є не просто естетичними, декоративними, але несуть в собі потужний посил, ідею, націлені викликати резонанс у зв'язку з подіями, які важливі для всієї світової громадськості. 

У рамках форуму свої соціально-мистецькі проекти представлять українські художники та мистецькі групи: представники Харківської муніципальної галереї, Центру сучасного мистецтва Києва, платформи культурних ініціатив «Ізоляція», галереї та сучасного мистецтва «Invogue Art».

Серед півтисячі митців є і криворізький автор, відомий в культурному середовищі Кривого Рогу скульптор Михайло Маркін. На форумі він представить свою вражаючу роботу "Sale-Black-Friday" (Знижки. Чорна п'ятниця).

- Брати участь у такому заході - це круто, там будуть представлені вже відомі художники з різних країн, - вважає Михайло. - Образ "Sale-Black-Friday" прийшов до мене у віці 33 років. Це своєрідна аналогія з символом нового "культурного" явища "Ніч знижок. Чорна п'ятниця", які увійшли в наше буденне життя. Чому чорна? чому п'ятниця? - відразу стає ясно. На жаль, цей образ використовується як розтиражований споживацький об'єкт, - один купив і повірив, інший продав і повірив. Думаю, згодом робота увійде у мій новий проект "New Iconostasis".

«Зона турбулентності» стартує 26 серпня і триватиме до 30 вересня.