В Україні затвердили монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті

       Сьогодні, 14 березня, на засіданні Уряду було прийнято постанову, якою Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту на міських, приміських і міжміських маршрутах. Фінансуватимуть витрати на це за рахунок місцевих бюджетів. За попереднім прогнозом, пільговикам оплачуватимуть 30 поїздок на місяць. У обласних адміністрацій - два місяці на те, аби остаточно визначитись з розміром щомісячних виплат. 

       "Постанова підготовлена на виконання пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 6 грудня 2016 р. № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким визначено, що пільги з оплати проїзду, які передбачені законами України, можуть надаватися у готівковій формі в порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України. Документом затверджується Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, яким передбачається надання замість пільг компенсації, розмір якої щорічно буде визначатись обласними, Київською міською державними адміністраціями на відповідний рік, а також визначаються основні правові та організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим категоріям громадян, які мають право на пільговий проїзд", - повідомляє Урядовий портал.

      Монетизація пільг - це заміна натуральних пільг грошовими компенсаціями. Тобто люди замість безкоштовних послуг отримують гроші, якими розплачуються за отримані послуги.

      Розмір щомісячної виплати визначається шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті на 30 поїздок.

      Для осіб, які мають право на кілька пільг, призначається щомісячна готівкова виплата найбільшої з них.

      Розмір таких виплат не враховується при розрахунку загального доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги.

      Для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшується на 20%.

      Для осіб з інвалідністю 1-ї, 2-ї групи та дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюється.

     "Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд", - йдеться в повідомленні мінсоцполітики.