Вшанування пам'яті воїнів-інтернаціоналістів у Довгинцівському районі

     Сьогодні в кожному районі Кривого Рогу вшанували пам'ять учасників бойових дій на території інших держав. Згадати земляків, які загинули в афганській війні, городяни прийшли й до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам у Довгинцівському районі. У мітингу взяли участь ветерани війни в Афганістані, рідні загиблих воїнів, мер Юрій Вілкул, народні депутати України Костянтин Павлов і Андрій Гальченко.

      Понад три тисячі криворізьких хлопців стали учасниками бойових дій в Афганістані. П'ятдесят три бійці додому так і не повернулися. Імена загиблих викарбувані на меморіальних плитах біля пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам. А в 2013 році за підтримки народного депутата Олександра Вілкула поруч з меморіалом спорудили храм на честь ікони Божої Матері «Стягнення загиблих».

       Звертаючись до земляків, мер Юрій Вілкул підкреслив: «У такі знакові для нас дні ми особливо гостро відчуваємо цінність миру. Приходить розуміння, що таке справжня доброта, людське тепло й підтримка. Сьогодні ми вшановуємо всіх воїнів-інтернаціоналістів, які чесно захищали Батьківщину і гідно виконали свій військовий обов'язок. У нашому місті завжди було і залишається незмінним особливе ставлення до воїнів, ветеранів. Ми прийняли нову, розширену програму соціального захисту городян, збільшили розміри виплат афганцям і членам їхніх сімей, учасникам бойових дій».

       Йдеться про виплату щомісячної матеріальної допомоги батькам та дітям загиблих воїнів, ветеранам Афганістану - інвалідам 1 групи. Щорічно до 15 лютого місто виплачує грошову допомогу сім'ям загиблих, інвалідам 1 групи. Крім того, вперше передбачено матеріальну допомогу учасникам бойових дій в Афганістані та воїнам АТО в розмірі 5 тисяч гривень.

      Після церемонії покладання квітів і хвилини мовчання, учасники мітингу пішли до польових кухонь, які допомогли організувати народні депутати Андрій Гальченко та Костянтин Павлов. Сім'ї загиблих запросили на поминальний обід.

      Народний депутат Костянтин Павлов наголосив: «Вшановуючи пам'ять загиблих у боях, ми повинні зробити все, щоб українські матері більше не отримували похоронок. Ми зобов'язані згуртуватися і проявити мудрість, взаєморозуміння, знайти компроміс і досягнути головної мети - мирного неба над усією Україною».

      Афганець Сергій Ворона сказав: «З товаришами ми пройшли важкі випробування, втрачали друзів, вчилися долати труднощі і перемагати. Ми розуміємо, наскільки важливо зараз нам бути разом, бути патріотами країни і рідного міста, робити все, щоб в Україні швидше настав мир».

     Довідково

    У всіх районах Кривого Рогу встановлені пам'ятні меморіали на честь воїнів-інтернаціоналістів. За підтримки криворіжців-народних депутатів у місті було відкрито два пам'ятні знаки в Тернівському й Інгулецькому районах, а в Покровському районі зведено пам'ятник на честь воїнів-афганців.