Зарплата в Україні: яких ще змін слід чекати цього року

          Як відомо, з початку 2018 року мінімальна зарплата в Україні зросла на 523 гривні і тепер становить 3723 грн на місяць. Однак це не всі зміни, заплановані на цей рік.

         Як повідомляє портал Рoliteka, вже зараз навіть найменш кваліфікована робота не може оплачуватися менше за мінімалку. Також зросла середня погодинна оплата праці: якщо раніше це було 19,34 грн, то тепер - 22,41 грн. І це стосується не тільки бюджетних організацій, а в принципі всіх, з будь-якою формою відповідальності.

         З підвищенням мінімалки мають зрости доходи в низькооплачуваних працівників. Також це позначиться на оплаті праці в бюджетній сфері, де зарплати тарифікуються за "Єдиною тарифною сіткою" (ЄТС).

         Так, в 2017 році, згідно з ЄТС, мінімальний посадовий оклад (або тарифна ставка) становив 1600 грн - це 50% мінімальної заробітної плати, встановленої на минулий рік (3200 грн). Такий посадовий оклад був у працівників, чиї зарплати тарифікуються за першим розрядом ЄТС. У 2018 році посадовий оклад для 1-го розряду ЄТС дорівнює прожитковому мінімуму для працездатних громадян на 2018 рік - 1762 грн. Але це вже не 50%, а 47% мінімалки.

         Тарифні ставки від 1-го до 11-го розрядів нижчі за мінімальну заробітну плату, і тільки з 12-го - вищі (3735 грн). Таким чином, тим працівникам, чиї посадові оклади віднесено до 1-11 розрядами, роботодавці повинні забезпечити доплати до мінімальної зарплати.

          Тепер, щоб не було однакових зарплат за некваліфіковану роботу і за роботу, що вимагає більш високої кваліфікації, повинні були б зрости виплати і для працівників з більш високими тарифними окладами. Та пропорційного збільшення окладів не відбулося. Хоча уряд скоригував деякі тарифні коефіцієнти.

          Після підвищення соціальних стандартів має збільшитися й середня зарплата в Україні. Згідно з консенсус-прогнозом на 2018 рік Міністерства економічного розвитку, на кінець року середня зарплата зросте приблизно до 8350 грн. До грудня 2017 року цей показник становив 7470 грн. Таким чином, Мінекономрозвитку прогнозує збільшення середньої заробітної плати майже на 12%.