15 тисяч гривень компенсації: тернопільський пенсіонер провчив маршрутника за нахабство

АКТУАЛЬНО
15.03.19 - 11:26 779

''Якщо не провчити, будуть знущатися'': у Тернополі 88-річний пенсіонер покарав нахабного маршрутника, - повідомляє Обозреватель.

Зухвалість і грубість водіїв маршруток стосовно пенсіонерів - поширене явище в Україні. Однак випадок, що трапився нещодавно у Тернополі, продемонстрував, що і люди похилого віку можуть дати гідну відповідь.

88-річний пенсионер, інвалід другої групи Іван Денисенко подав до суду на перевізника за те, що маршрутник зачинив перед ним двері і висадив лише на наступній зупинці.

Пенсіонер звернувся до суду, і той зобов'язав перевізника виплатити 15 000 гривень моральної компенсації.

 

Іван Денисенко — доцент і кандидат технічних наук. Він все життя пропрацював викладачем, займався науковою діяльністю в аграрній сфері. Останнє його місце роботи — Подільський державний аграрно-технічний університет.

Того дня літній чоловік повертався з ринку додому. Він має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників війни.

Показавши посвідчення водію маршрутки №3 ТОВ "Менс-Авто" (за кермом був молодик), Іван Іванович присів на заднє сидіння, оскільки передні були зайняті.

На зупинці "вул. Чалдаєва" водій зупинив маршрутку і випустив жінку. Денисенко ж через хворі ноги не встиг вийти і попросив водія трохи зачекати, але той зачинив двері і рушив з місця, хоча пенсіонер був уже біля виходу.

"Я просив водія зупинитися, кажу: у мене хворе серце і ноги, до того ж в руках - дві важкі сумки, а йти далеко. Але водій лише сміявся і відповідав, що випустить мене на наступній зупинці", — розповів пенсіонер.

 

Чоловік вирішив так просто цей випадок не залишати.

"Я написав заяву на ім'я начальника управління транспорту, комунікацій та зв'язку Тернопільської міськради. Через три дні той скликав усіх 10 директорів компаній-перевізників Тернополя на нараду з мого питання. Запросили і мене, де я розповів, як усе сталося. В результаті водію маршрутки було винесено догану, з якою той погодився", — розповів Іван Денисенко.

Він також додав, що на сьогодні чоловік не працює в жодного з міських перевізників.

 

Щоб отримати з перевізника моральну компенсацію, пенсіонер звернувся до суду. На засіданнях інтереси пенсіонер представляв адвокат.

 

За словами Івана Денисенка, представники перевізника вдавалися до хитрощів, аж до підробки документів. Так, представник відповідача надав суду наказ про скасування догани водієві. Втім, на час адвокатського запиту жодної інформації про скасування наказу не було, що свідчить "про недобросовісність з боку відповідача, або складання відповідного наказу "заднім числом".

Суд став на бік пенсіонера, визначивши, що водій "фактично познущався з людини похилого віку".

Іван Денисенко переконаний - якщо таких водіїв не провчити, вони і надалі знущатимуться з пасажирів.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»