15 змагання ветеранів зібрали у Кривому Розі прихильників ігор з шашок та нардів

«Мета наших змагань - реабілітація: психосоматична, фізична і емоційна. Змагань відбулось вже багато: футзал, жим лежачи, дартс, волейбол сидячи, гребля, футбол, стрільба з лука. У вас дуже гарно все виходить. Молодці, що прийшли і берете участь!» - звернувся до учасників ветеранських перегонів голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
У 2025 році в змаганнях «VETERANS FAMILY GAMES» взяли участь понад півтори тисячі ветеранів війни, учасників бойових дій та членів їхніх сімей. А за три роки - понад три тисячі представників ветеранської спільноти та їх рідних.
Олег Бурмака - представник команди Повітряних сил України.
«Наша частина не вперше бере участь у змаганнях ветеранських ігор, тому у нас активна позиція. Це чудове розвантаження від постійного стресу. Бо працюємо ми ночами, закриваємо небо, щоб рідне місто і села спали спокійно», - пояснює військовий.
"VETERANS FAMILY GAMES" об'єднують не лише ветеранів, а й їхні родини. Чи не на кожному заході рідні та близькі учасників бойових дій демонструють характер та витримку, а іноді й справжні дива у своїй вправності та бажанні досягти результату.
«Я брав участь у змаганнях з плавання, бігу, петанку, стрільбі з лука і пневматики. Мотивує - нові знайомства, зацікавленість і призи. Це завжди приємно», - ділиться син військового Владислав Сілкін.
Варвара Печенюк - представниця команди "Сороки" Саксаганського району. Успадкувала любов до спорту від свого батька, який захищав Україну.
«Мій батько загинув у 2023 році, а в 24-му ми вперше взяли участь з волейболу сидячи у районі. Мені це сподобалось, а за рік нам запропонували взяти повноцінну участь у змаганнях ветеранів. Жодного разу не відмовилась, бо батько любив спорт. Він постійно підтримував всі мої починання», - каже пані Варвара.
Цього року ветеранські сімейні ігри охоплюють 25 змагань у 17-ти видах спорту. Черговий раунд VETERANS FAMILY GAMES прийняв шаховий клуб ДЮСШ №3. Інтелектуальні ігри розвивають пам'ять, увагу та концентрацію. А ще тренують здатність знаходити нестандартні рішення. І в цьому допоможуть шашки, - каже майстер спорту України та головний суддя змагань Олег Патлань.
«Змагання з шашок проводимо з різним контролем часу. Бліц по 3-5 хвилин, швидкі шашки - по 15 хвилин. З класичним контролем часу - від 25 хвилин. Окрім шашок на малій дошці, є шашки міжнародні. Гра ця сімейна, її правила прості і всім відомі», - розповідає суддя.
Вперше у форматі ветеранських ігор проводяться змагання з нардів. Цей розумовий вид спорту допомагає ветеранам відволіктися та провести час, а ще вимагає уміння аналізувати ситуацію,
З дитинства в них грає військовий Степан Гейвандов.
«В нардах є елемент непередбачуваності, але перемога більше залежить від вдачі. Сьогодні, на жаль, я програв».
Переможці та призери змагань отримали дипломи та подарунки від Ради оборони міста і грошові винагороди за призові місця. Наступного разу ветерани та їхні родини зустрінуться разом у межах легкоатлетичного забігу, що пройде у парку Гданцівський.







«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

tv@rudana.com.ua
Спортивне літо в Кривому Розі: плавання та тренування дітей у басейнах і ДЮСШ
Після перерви продовжились міські змагання Veterans Family Games
Шашки та петанк. Фінішував заключний етап криворізьких "Veterans Family Games"