16 жовтня Верховна Рада може розглянути подання генпрокурора про зняття депутатської недоторканності з Олександра Вілкула

          Подання генерального прокурора Юрія Луценка про зняття депутатської недоторканності з народного депутата Олександра Вілкула Верховна Рада може розглянути вже у пленарний вівторок, 16 жовтня.

Нагадаємо, парламентський комітет з питань регламенту розглянув і прийняв рішення направити до Верховної Ради подання щодо зняття недоторканності з народного депутата від фракції "Опозиційний блок" Олександра Вілкула. 

За словами генпрокурора Юрія Луценка, співголова депутатської фракції "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул підозрюється в тому, що він під час керівництва Дніпропетровською ОДА незаконно передав в оренду кілька земельних ділянок. 

За даними ГПУ, Вілкул передав в оренду 15,0197 га земель колективної власності, а також ще дві ділянки площею 1,8 і 1,15 га. За даними слідства, О. Вілкул незаконно передав земельні ділянки в Нікопольскому районі в оренду ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» попри те, що ці земельні ділянки перебували у праві колективної власності колгоспу-комбінату «Катеринівський» та КСП ім. Горького. Відповідно до проведеної експертизи, дві третини переданих земель більше не можуть використовуватися в сільському господарстві, тому що фактично знищені кар’єрами. Збитки, завдані державі, складають 486 тис.гривень.

Сам народний депутат зазначає, що на засіданні комітету депутати отримали вичерпні й обгрунтовані документальні докази того, що звинувачення проти нього сфальсифіковані, а тиск на нього - це спроба чинної влади розчистити поле перед виборами від політичних опонентів.

"Влада перетворила прокуратуру на інструмент політичного насильства", - стверджує Олександр Вілкул.