2018 рік на Дніпропетровщині оголошений роком Олеся Гончара. У КДПУ відкривали невідомого Гончара

        Сучасний Гончар. 2018 рік на Дніпропетровщині оголошений роком Олеся Гончара.

Єдиний у Дніпропетровській області виш, де готують педагогів, - Криворізький державний педагогчний університет - розкриває студентству сучасного, невідомого Гончара.

У культурно-мистецькому форматі крізь призму різних видів мистецтва поглянули на творчість публіциста, письменника, громадського діяча та журналіста майбутні філологи.

Реанімувати творчість Олеся Гончара, спростувати його неактуальність взялися викладачі та студенти першого курсу філологічного факультету педуніверситету.

"Щоденники" - це ще не розгаданий Гончар. Та не прозою єдиною, а й поезією класика захоплюється студентство.

Для студентки філологічного факультету КДПУ Валерії Карнаух взірцем римованого рядка є саме Олесь Гончар: "Тема України буде актуальна завжди. Незважаючи на те, що Україна зараз незалежна, все одно нам ще слід боротися за самосітйність нашої держави. І саме це актуальне в його поезії".

Кіномистецтво Гончара - ще одна маловідома грань відомої особистості, де він - і автор сценарію, і консультант на знімальному майданчику. Подейкували й про особливий дар Олеся Гончара до передбачень, який буцімто передався йому у спадок від бабусі. Пророкування збуваються. 

У 1943 році у його "Щоденниках" ішлося про те, що Росію згубить ненависть до України. Сьогодні ми бачимо, що через 20 років це пророцтво справдилося, - зазначає викладач КДПУ Світлана Ковпік. - Його потужний інтелект визнаний світовою спільнотою. У 1992-му році Міжнародний інтелектуальний центр Кембриджа присвоїв йому звання Всесвітній інтелектуал року".

Студенти ділилися своїм баченням визначальних рис у творчості класика. 

Вшановують 100-річчя класика і на всеукраїнському рівні. Цьогоріч режисер Валерій Степанян-Григоренко розпочав зйомки фільму про Олеся Гончара. Планується, що документальну стрічку глядач побачить на початку осені.