21 лютого туристичні міста та регіони світу відзначають Всесвітній день екскурсовода

СВЯТО
21.02.19 - 9:31

Більшість людей обожнюють подорожувати. В сучасному світі це неможливо здійснити без розвинутої туристичної інфраструктури.

Щорічно 21 лютого всі туристичні міста та регіони світу відзначають Всесвітній день екскурсовода (International Tourist Guide Day).

Свято було започатковане в 1990 році та вперше відзначалося в Лондоні, який є одним з найбільших туристичних центрів світу.

 

Ініціатором заснування події була Міжнародна федерація асоціацій екскурсоводів.

Більшість людей обожнюють мандрувати. Як чудово вирватися зі щільного робочого графіку на тиждень-другий, а краще на місяць, та відвідати нову, досі незнайому країну чи місто. Дізнатися про місцеві традиції та культуру, відвідати історичні пам’ятки та покуштувати страви місцевої кухні. В сучасному світі все це неможливо здійснити без розвинутої туристичної інфраструктури та кваліфікованих екскурсоводів і гідів. Саме вони наділяють просте пересування в просторі туриста інтелектуальним сенсом,заглиблюючи путівника в захопливі деталі колориту місцевості.

 

Професії екскурсоводів з’явилися відтоді, як люди почали подорожувати. Античні туристи їхали подивитися на грецькі олімпіади та римські гладіаторські бої. В епоху середньовіччя паломники долали тисячі кілометрів, щоб помолитися в святих місцях. В сучасному світі туризм набув індивідуального сенсу та переслідує мету збагачення особистих вражень, пізнання та інтелектуального розвитку.

Світове співтовариство визначає туризм як засіб індивідуального та колективного вдосконалення, а екскурсійні послуги виконують духовні, освітні та просвітницькі функції.

 

Правда, до середини 19-го століття туризм носив виключно оглядовий характер, а екскурсоводом могла стати будь-яка освічена людина, знайома з місцевістю. Змінилася ситуація з відкриттям музеїв та художніх галерей.

У середині 20-го століття екскурсоводами стали вважати тільки професіоналів, що пройшли відповідну підготовку. Сучасний гід повинен володіти іноземними мовами, бути відмінним оратором та добре знатися на предметі своєї розповіді. Адже основним їх завданням є те, щоб мандрівник повернувся додому з масою нових позитивних вражень та знань.

 

Туризм є важливою галуззю української економіки. Щороку нашу державу відвідують понад 20 мільйонів туристів. Туристична галузь в Україні динамічно розвивається, незважаючи на економічну кризу та війну на сході. Зокрема, особливої популярності останніми роками набув внутрішній туризм в Карпати та інші куточки нашої країни.

 

За даними InStyle, Київ очолив рейтинг найбюджетніших європейських міст для туристів. Щоб провести вікенд на двох у Києві, треба менш ніж 250 євро.

Друге місце в рейтингу бюджетних міст посів польський Краків, на третьому опинилася Варшава, на четвертому - Белград, п'ятому - Будапешт. 

 

Кривий Ріг як місто з потужною промисловістю намагається привабити мандрівників, допитливих до індустріального туризму - кар'єрів, шахт, рудників. У цьому напрямку зараз активно працюють місцеві структури та екскурсоводи.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: