22 вересня – день осіннього рівнодення. Справжня осінь на порозі

ЦІКАВО
22.09.20 - 9:29

Кожного вересня відбувається знакова астрономічна подія, яку прийнято вважати початком справжньої осені. З цим днем у народі пов’язано багато повір’їв. 

Дата осіннього рівнодення не є усталеною і варіюється щороку в межах 20-23 вересня. Так, цього року воно припадає на сьогодні, 22 вересня. Настане осіннє рівнодення о 16:31 за київським часом.

 

Сама назва підказує значення цього явища. Рівнодення – це період, коли день за своєю тривалістю зрівнюється з ніччю. Таке явище відбувається двічі на рік: навесні й восени.

 

У день осіннього рівнодення Сонце переміщається з північної у південну півкулю. З цього моменту починається період тривалих ночей і коротких днів – настає астрономічна осінь.

 

Таким чином, світловий день буде поступово зменшуватися аж до дня зимового сонцестояння, яке буде 22 грудня. А вже у 20-х числах березня 2021 року ніч і день знову зрівняються й настане день весняного рівнодення.

 

Наші предки вірили, що цього дня потрібно проаналізувати свої справи, підбити підсумки, а також помиритися із тим, з ким посварилися, налагодити стосунки в родині.

 

Це дуже вдалий час, щоб викинути з дому непотріб, який зберігали за принципом "а раптом знадобиться". Те ж саме слід зробити і зі шкідливими звичками.

 

Народні прикмети:

 

Яка цього дня погода – такою буде й осінь.

 

Мало ягід на горобині – осінь буде суха і не дощова.

 

Якщо птахи відлітають зграями – до холодної зими.

 

Холодну зиму також віщувала наявність пожовклого листя на березах і червоного – на горобині.

 

Наші предки вірили, що хто побачив весільну процесію в цей день, буде щасливий цілий рік.

 

Аби забезпечити собі багатство – потрібно святкувати весь тиждень.

 

 

 

Джерело - УНІАН.

 

Фото на прев'ю з мережі Інтернет.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: