300 дослідників об’єднала науково-технічна конференція у Кривому Розі

ПОДІЯ
23.05.24 - 13:12

23 травня, до Дня науки, у Криворізькому національному університеті відбулася ХХI Міжнародна науково-технічна конференція «Розвиток промисловості та суспільства». Фахівці закладів вищої освіти, академічних, науково-дослідних та проєктних інститутів, промислових підприємств, міністерств, комітетів, а також органів місцевого самоврядування взяли участь у зустрічі.

Учасники конференції презентували наукові доповіді, що охоплювали різноманітні тематичні напрямки.

 

В.о. міського голови Юрій Вілкул взяв участь у відкритті пленарного засідання конференції та нагородив міськими відзнаками кращих науковців.

 

«Ми живемо у непростий для країни час і не завжди маємо можливість живого спілкування. Проте сьогодні зібралися разом, щоб обговорити важливі питання, які стосуються не лише нашої промисловості, але й майбутнього нашого суспільства. Промисловий потенціал України не може розвиватися без наукової підтримки, без упровадження інноваційних розробок та досягнень наукових працівників. Мені дуже приємно бути частиною великої родини науковців, і вже понад 50 років присвячувати своє життя освітній та науковій діяльності. Наші земляки роблять так багато цікавого і корисного не лише для Кривого Рогу, а й усієї України. Пошук нового є тією основою, завдяки якій живе і розвивається українська наука, виховується майбутнє нації. Для нас вкрай важливо підтримувати талановиту молодь та розвиток наукової сфери в місті. Наша плідна праця - це ключ до нових можливостей і досягнень», - наголосив Юрій Вілкул.

 

Сучасний Кривий Ріг – це потужний центр гірничо-металургійної індустрії України, що планує майбутнє, орієнтуючись на сучасні світові урбаністичні тенденції. Місто постійно розширює горизонти міжнародної співпраці, значна частина проєктів пов’язана з закладами освіти.

 

Відзначено першу річницю тісної співпраці з містом ЕСПОО (Фінляндія), в межах якої у закладів освіти склалися тісні партнерські стосунки з Освітньою організацією «ОМНІЯ», проведено безліч цікавих та корисних заходів та отримано технічну допомогу у вигляді комп’ютерної техніки. 

Наразі стартує п’ятирічний проєкт «Підтримка відновлення Кривого Рогу та Криворізького району», який запроваджується представництвом Люксембурзької державної агенції з розвитку LUXDEV із загальним бюджетом у 50 млн євро. Місто проводить потужну роботу щодо покращення доступу та підвищення якості освіти, зокрема адаптації освіти до реальних потреб ринку праці. Проєктом передбачено: ремонт та відновлення сховищ у закладах освіти, ремонт і реабілітація пошкоджених шкіл, покращення матеріальної бази навчальних закладів, оснащення обладнанням для онлайн-освіти, підтримка цифрових освітніх центрів – безпечних місць для навчання та дозвілля учнівства, оновлення навчальних програм і навчальних ресурсів, зокрема для цифрової освіти, зміцнення компоненту професійної орієнтації в школах, модернізація навчальної програми «Технології» та покращення обладнання шкіл для надання базової технічної освіти.

 

Один із напрямів проєкту - підтримка професійної освіти, отримання молоддю знань та компетенцій, що відповідають реальним потребам ринку праці. Це забезпечить правильний вибір подальшої освітньої траєкторії випускника та успішного працевлаштування в рідному місті.

 


 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: