37 жінок з дітьми, які постраждали від насильства в сім'ї, вже скористалися допомогою криворізького кризового центру

     Проблеми насильства та життєвих негараздів. Допомогти подолати такі негативні явища покликаний кризовий центр "З надією в майбутнє" - для жінок, які постраждали від насильства в сім'ї. 

Протягом 2017 року він функціонував в місті як пілотний проект за підтримки міжнародних благодійних організацій, а вже невдовзі отримає постійну прописку у новому приміщенні.  

Директор Центру для жінок, які постраждали від насильства у сім'ї, Світлана Лисиця презентує майбутній харчоблок, який незабаром прийме нових клієнток: "У нас тут передбачена велика шафа, плита, стіл та стільці, тут можна буде готувати, буде холодильник".

Нова будівля розрахована на тимчасове проживання 30 людей, які потребують реабілітації.

"Яким би насильство не було, воно не має виправдання, на жаль, найбільше від нього страждають жінки та діти, іноді результатом цього є суїцид, інвалідність, тому мета такого центру - підтримка і допомога постраждалим", - переконана керівниця.

Відкриття такого центру - результат спільної роботи міста, Фонду народонаселення ООН та німецького фонду GIZ. Ґрант на створення притулку отримала Благодійна організація "Шанс".

Протягом минулого року штаб-квартира центру могла одночасно прийняти вісьмох жінок, які потребували допомоги. 

"У нас за час реалізації проекту побувало понад 90 осіб, 37 жінок та їхні діти. Це люди, які постраждали від психологічного, сексуального, сімейного домашнього насильства. У нього багато облич, але ситуація повинна змінюватись", - впевнена Наталія Пугач,  менеджер проекту зі створення тимчасового притулку для жінок.

Штат центру - 16 осіб. З жінками працюватимуть психологи, юристи, реабілітологи.

Звернутися по допомогу сюди можна через соціальні служби міста, комітет у справах сім'ї та молоді.

Головна мета центру - не зруйнувати, а налагодити стосунки в сім'ях, де виникла певна проблема, кажуть фахівці. На майбутнє тут розглядають можливість допомоги неповнолітнім з малими дітьми та жінкам, які повернулися з місць позбавлення волі. 

Якщо ви потребуєте тимчасового безпечного проживання та отримання комплексної допомоги через пережите насильство, звертайтесь до фахівців!

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги  063 338 38 72, 099 366 63 44.

Криворізький міський центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді  056 405 69 55.

Благодійна організація "Шанс"  068 302 82 79.

Адреса притулку не розголошується з етичних міркувань.