5672 грн - ціна вандального мистецтва. Батько криворізького підлітка заплатить "Швидкісному трамваю"

ПОДІЯ
20.10.21 - 13:57

Батько малолітнього криворізького вандала, який торік рясно розмалював написами вагон швидкісного трамвая, заплатить 3402 гривні матеріальної шкоди та витрати на оплату судового збору у розмірі 2270 гривень.

Таке рішення прийняв Жовтневий районний суд Кривого Рогу. Це перші результати співпраці служби охорони та юридичного відділу КП "Швидкісний трамвай", коли з батьків неповнолітнього "художника" все-таки стягнуть суму збитків, завданих підприємству. 

 

У серпні 2020-го року на станції «Проспект Металургів» підліток спаплюжив вагон трамвая, розмалювавши вікна, стіни, стелю і навіть кабіну водія різноманітними написами. Охорона підприємства затримала тінейджера за "натхненною роботою".

 

Комунальне підприємство звернулося до Металургійного відділу поліції. Правоохоронці склали протокол про адмінправопорушення за ст. 184 КУпАП. Батька малолітнього вандала притягнули до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов`язків. Але вказані матеріальні збитки у сумі 3402,27 грн. чоловік проігнорував і не виплатив. 

 

«Швидкісний трамвай» подав позов до суду і зазначив, що йому завдано матеріальної шкоди, яка складається з витрат на матеріали для відновлення трамвайного вагона, а також затрат на заробітну плату працівниками підприємства, які виконували ремонтні роботи. Зокрема, роботи проводив маляр, якому було виплачено заробітну плату, доплату за шкідливі умови, пов`язані з роботою з розчинниками, а також виробничу премію у розмірі 20% саме за час роботи з відновлення вагона.

 

Проте батько хлопця в судовому засіданні навів свої аргументи. Він пояснив, що йому відомо про негідний вчинок сина, але сліди маркера легко змиваються зі скла спиртом, а позивач зробив розрахунок про роботи в усьому вагоні. На його думку, син зіпсував лише скло у салоні. Чоловік переконував, що розрахунки "Швидкісного трамвая" не відповідають реальним затратам.

 

Але в суді довели, що юнак таки щедро розмалював весь вагон, від стін і до стелі, а не лише скло, тож у суду немає підстав сумніватися у правильності наданого позивачем розрахунку.

 

Таким чином, батькові невизнаного художника-стінописця доведеться загалом виплатити 5672 гривні.

 

Нагадаємо, вандальні розписи у криворізькому транспорті стали сумною буденністю. Підлітки дедалі частіше реалізовують свою невичерпну енергію саме за таким заняттям. 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: