76-у річницю визволення Кривого Рогу урочисто відзначили тернівчани

ПАМ'ЯТЬ
21.02.20 - 15:08

76 років тому окупований Кривий Ріг було остаточно звільнено від нацистських загарбників. У запеклих боях полягли тисячі солдатів та офіцерів.

Пам'ять про загиблих героїв зберігають і до сьогодні вдячні нащадки.

 

76-у річницю визволення міста тернівчани почали відзначати вже сьогодні. Щороку у знаменні історичні дати тут велелюдно.

 

Серед постійних учасників урочистостей - представники ради ветеранів житломасиву Першотравневий. Вони розповідають - самі пам'ятають подвиг визволителів і дають приклад молодшому поколінню. 

 

"Ми працюємо з декількома школами нашого житломасиву, проводимо разом спільні свята, а зараз готуємося до відзначення 75-ої річниці Перемоги у Другій світовій", - ділиться Людмила Євдокимова, голова ради ветеранів житломасиву Першотравневий.

 

Річницю визволення міста тернівчани відзначали біля Братської могили по вулиці Івана Сірка. Саме з цих місць восени 1943-го бійці 188-ої, 92-ої стрілецьких та 10-ої гвардійської десантної дивізії розпочали переможну бойову операцію. 

 

Мітинг-реквієм завершився покладанням квітів до Вічного вогню на Братській могилі. Тут знайшли вічний спочинок 387 бійців - визволителів Кривого Рогу.

 

"Я вірю в те, що цей меморіальній комплекс та інші пам'ятники, які збудували в ім'я подвигу загиблих, будуть святими місцями для криворіжців і всіх українців. Нові покоління і після нас з вдячністю будуть приходити сюди і схиляти голови перед подвигом наших земляків, який вони здійснили за нашу святу землю і за майбутні покоління", - висловив упевненість Костянтин Павлов, народний депутат України 7-го та 8-го скликань.

 

 
 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: