Агов, мандрівники! 7 мальовничих парків України, які варто відвідати цього літа

КОРИСНО
08.04.19 - 14:41

Україна - дивовижна, квітуча, барвиста. Добірку 7 мальовничих парків України, які варто відвідати цього літа, представив сайт coma.in.ua.

Теплі сонячні дні, наповнені ароматом квітів та свіжої зелені, надихають взяти рюкзак і поїхати кудись поближче до природи.

 

Для любителів приємних піших прогулянок із близькими людьми пропонуємо вашій увазі 7 мальовничих парків України, які варто відвідати на початку літа.

 

Дендропарк Софіївка. Місто Умань, Черкаська область

© evgenuis.savchenko

© evgenuis.savchenko

 

Однією з головних родзинок Черкаської області є Софіївський парк, розташований на берегах річки Кам’янки. Мальвоничий зелений куточок був створений з ініціативи польського магната Станіслава Потоцького у далекому 1796 році. Таким чином він хотів висловити своє кохання до дружини Софії. Зараз парк – це чудове розмаїття незвичних рослин, гранітних скульптур і оригінальних ландшафтних рішень.

 

Дендропарк Олександрія. Місто Біла Церква, Київська область

© alexandria.park

© alexandria.park

 

Найстаріший дендропарк Європи, заснований у 1788 році, налічує більше п’яти тисяч 200-літніх сосен і безліч унікальних, рідкісних рослин. На території знаходяться водоспади, фонтани та інші химерні архітектурні споруди, які разом створюють дивовижний парковий ансамбль.

 

 

Тростянецький дендропарк. с. Тростянець, Чернігівська область

trostyanets_park1_01

 

Заснований у 1833 році. Проект розробляли відомі майстри ландшафтного дизайну брати Євстігнєєви. У парку найбільше приваблює його багата флора, представлена величезною кількістю хвойних і листяних рослин, а також садово-декоративні форми чагарників.

 

Ландшафтний парк Буки. Село Буки, Київська область

© travel-diary

© travel-diary

 

Один з найкрасивіших ландшафтних парків України. Заснований у 1996 році підприємцем Іваном Сусловим. Парк складається з двох частин: храмового комплексу з водограєм і ландшафтної місцевості, прикрашеної безліччю оригінальних скульптур. На території розташований невеликий звіринець з ведмедями, оленями та іншими тваринами.

 

Клесовський дендропарк. Смт. Клесів, Рівненська область

© Forestry in Klesiv

© Forestry in Klesiv

 

Ландшафтний дизайнер Олексій Ворон створював цей дендропарк протягом 19 років. Для свого масштабного проекту він зібрав рідкісні рослини зі всієї України і ближнього зарубіжжя. Не обійшлося і без зелених скульптур, тому гості можуть помилуватися Олімпійської чашею, Свічкою Діви Марії, а також великим гербом України.

 

Краснокутський дендропарк. Смт. Краснокутськ, Харківська область

©Yuriy Buriak

©Yuriy Buriak

 

Цей парк у 1793 році заклав біолог Іван Каразін, брат засновника Харківського університету. У пошуках унікальних рослин учений об’їздив Америку і Європу, завдяки йому на території не тільки парку, але й України з’явилися такі дерева, як червоний та канадський клен, дерен, обліпиха і платан. Крім прогулянок затемненими алеями, гості можуть відпочити на озерах і загадати бажання біля багаторічної гінкго білоби.

 

Парк Шенборна. Урочище Воєводине, Закарпатська область

© Alain Martinez/Voevodyno

© Alain Martinez/Voevodyno

 

Одне з найпопулярніших місць Закарпаття відновлене силами істориків, мистецтвознавців і скульпторів. У парку гості можуть відчути дух Австро-Угорської культури. У самому серці парку на гостей чекають сім унікальних ліхтарів, що символізують дні тижня і 12 містків, що позначають знаки зодіаку. Крім того, можна побачити кельтський сад, календар друїдів і безліч інших визначних пам’яток.

 

Подорожуйте з користю і насолодою!

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: