Акт злуки? У Кривому Розі мають намір об'єднати 4 виші: ДонНУЕТ, економічний інститут та два коледжі

ОСВІТА
22.01.20 - 14:59

У Кривому Розі планують об'єднати чотири навчальні заклади в один. Про це міністерка освіти і науки Ганна Новосад заявила в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна". Освітянка розповіла, що пропонує втричі скоротити кількість українських вишів.

Міністерство освіти і науки збирається провести оптимізацію мережі університетів - їх об'єднання й укрупнення, оскільки в Україні зараз дуже велика мережа вузів.
 

 "Мені здається, якби у нас було приблизно 80 університетів, утричі менше ніж зараз, то ми трохи почистили б систему", - сказала Новосад в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", опублікованому 20 січня.

 

Нагадаємо, ще торік у листопаді, відвідавши Кривий Ріг, на зустрічі в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, Ганна Новосад зазначила: «Зараз вища освіта переживає певний період «інфляції», тому що є певний «перекіс» у звʼязку із великою кількістю вишів та випускників шкіл, які обирають вищу освіту. Тому ми плануємо працювати іншими інструментами".

 

За словами міністерки, у 2021 році філії престижних вишів повинні зникнути. При цьому, прикриваючись назвою національного університету, філії надають досить низьку якість освіти. У дипломах же написано, що випускники навчалися в престижному ВНЗ. У зв'язку з цим, частину закладів ліквідують, а частину об'єднають і оптимізують.

 

"Наразі якраз готується великий кейс з оптимізації, скоро буде рішення уряду про об'єднання чотирьох університетів і створення на їхній основі одного гарного закладу", - повідомила Новосад.

 

"Рішення про об'єднання чотирьох університетів стосуватиметься одного з переміщених вишів у Кривому Розі", - додала міністерка.

 

Плани щодо об'єднання мають на Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Туган-Барановського (виш-переселенець), Криворізький економічний інститут КНЕУ ім. Гетьмана, економічний і політехнічний коледжі. 

 

"У цьому році університети отримають 80% від свого бюджету попереднього року, а 20% почне розподілятися за показниками ефективності, - додала Новосад. - Надалі це співвідношення буде збільшуватися. Відверто слабкі університети просто помруть, тому що перестануть отримувати державне фінансування. Якщо вони не почнуть рухатися, залучати гроші з бізнесу, шукати можливості наукової співпраці, займатися трансфером технологій, робити щось на замовлення, то у них буде менше шансів бути конкурентоспроможними для отримання державного фінансування».

 

Довідково. Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (ДонНУЕТ) - вищий освітній заклад України з 95-річною історією. Підготував понад 150 тисяч фахівців в галузі економіки та торгівлі.

З вересня 2014, через російську агресію та окупацію Донецька, евакуйований до Кривого Рогу (розміщений у районі Трампарку).

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: