Андрій Хливнюк у Кривому Розі: про кризовий рубікон, новий альбом та ставлення до влади

КУЛЬТУРА
19.10.19 - 14:09

До Кривого Рогу учора завітав рок-гуру української рок-н-рольної царини Андрій Хливнюк із гуртом "Бумбокс". Він презентував публіці 1-шу частину свого нового альбому "Таємний код. Рубікон".

Фани вже мали нагоду прослухати й оцінити нові сингли в мережі - серед них є вже відомі хіти-дуети "Тримай мене", "Безодня", "ДШ" і нові пісні.

 

Перед концертом рок-музикант поспілкувався з криворізькими журналістами.

 

"У першій частині альбому - 7 пісень, у другій, здається, теж, але всі вони будуть зовсім нові, натомість дуетів більше не буде, - розповів Андрій. - Пісні звучать все довше й довше, і важко викинути якусь із концерту, але в цьому, власне, і кайф нашої професії. Новина ще й у тому, що ми вирушили у наймасштабніший за всю історію гурту всеукраїнський тур - дамо 17 концертів, а потім ще як мінімум стільки ж у другій частині. У турах ми жартома себе називаємо гурт "Ледь живі". Доїхали до Кривого Рогу - живі, і добре.

Стосовно назви альбому "Таємний код. Рубікон". Рубікон - це значущий, важливий крок, він був цього разу у багатьох речах. У команді змінився склад - і на жаль, і на щастя. Під час роботи над альбомом, я відправив людей, які були в гурті з самого початку, приміром, саундінженер працював з нами з 3-го концерту, і я замінив його на нового. Це дуже боляче і важко, повірте. Одразу два гітаристи пішли, тепер у нас нова дівчина-басистка, та ще й одеситка. Я вам скажу, ще та штука. Був рубікон і в особистому житті, а також - інші студії, інші завдання. Таємний код - це така спільна цитатна складова у текстах, часом згадування деяких колективів, значущих для української музики. Взагалі, наш таємний код, посил - щоб не сталося, мусимо йти далі, хоч і сльозами вмиватися, але рухатись. Це месидж до себе і до слухача. Чому сталося стільки змін? Була криза в мені - посттравматичний синдром з багатьох причин - через війну в Україні, мій вік, конфлікт особистих і бізнесових питань (довелося обирати, "чесним бути чи розумним"). Я вважаю, що в житті є принципи, через які переступати не можна. Для мене це чимало речей - від корупції і до кинутого недопалка".

 

При записі нової платівки Андрій Хливнюк виступив її саундпродюсером.

"Точніше, я був автором ідеї звуку, - підкреслює музикант. - Деякі свої пісні я відверто зневажаю, деякі починаю зневажати згодом. Коли працюєш над звуком постійно, розумієш, що характер звучання вже "устаканився". Треба вловити його і не втратити тематику пісень. Якщо ти постійно перебуваєш всередині матеріалу, то поволі стаєш цинічним. А музиканту потрібен баланс. Щодо роботи з мастерингом, то у нас була цього разу американська студія, і коли моя голова була вже як макітра, ми їм довірились, і вони поправляли".

 

Журналісти Кривого Рогу - батьківщини президента країни - не змогли оминути запитань про ставлення Хливнюка до нової влади.

 

"Я критично сприймаю будь-яку владу, - зізнався лідер гурту. - Це не значить, що я не бажаю успіху можновладцям, але як громадянин своєї країни сприймаю усіх критично. Треба пам'ятати, що зараз вже не XIV сторіччя, немає рабів і холопів, і ми завжди можемо спитати владу, якщо нам щось не подобається. Мабуть, критичне спостереження за тим, що відбувається (або ми схвалюємо, або б'ємо владу по руках), допомагає їй іти вірним шляхом, а не повертатись назад. Ми можемо жартувати над керманичем країни, і це плюс. Ми з вами - глядачі у першому ряду - маємо змогу дивитись і реагувати. А от чи пощастить нам з людьми з високими ідеалами, які працюватимуть у владі, побачимо".

 

Із сучасних українських виконавців соліст "Бумбоксу" виділив молоду групу "Один в каное": "Дуже подобається їхня тембральна палітра. Також стежу й переживаю за гурт "Без обмежень", їхні музиканти грали в "Бумбоксі", хочу, щоб вони залишились рок-командою і не впали в кон'юнктуру. Хочеться всіх хвалити, щоб не образились. Ми - щаслива нація, бо з піснями все в порядку. Просто не всі лежать на поверхні, але у нас є музика для різних настроїв. Насторожує, що суспільство почало використовувати успіх як батіг - всі обов'язково мають бути успішними. Але ж щастя не в тому, щоб бути першим на фініші, а в самому бігу. Часом багатотисячні концерти не залишають такого враження, як камерний, приміром, на площі Ринок, де повз пробігали перехожі і спинилися, щоб тебе послухати. У рок-музиці не можна бавитись словами, міксувати як конструктор і накладати яку-небудь музичку. Ви ведете щоденник, уявіть, що вам треба його оприлюднити. Які сторінки ви залишите для себе, а які покажете людям? Так-от, завдання - показати людям ті, які ви пишете для себе. Якщо не вдарило током по спині, то воно й не варте оприлюднення. Це нещиро, бо є шанс, що ця штука вас переживе"...

 

Після брифінгу Андрій поспішив до Палацу молоді і студентів, де "Бумбокс" врізав мегадрайвовий концерт, виконавши знайомі й улюблені фанами хіти, міксуючи їх з новими синглами платівки "Таємний код. Рубікон", майстерно розігрівши криворізьку публіку до високовольтної напруги. Ну, власне, на те він і "Бумбокс".

 

 

Фото ТРК "Рудана" та Стаса Лебединського.

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: