Арселор каже, що факел коксового газу на газоскидному пристрої більше не горітиме

ЕКОЛОГІЯ
18.06.19 - 10:14

Цього тижня «АрселорМіттал Кривий Ріг» завершив плановий ремонт газопроводу змішаного газу, - повідомляє прес-служба підприємства.

"У зв'язку з цим ремонтом підприємство раніше спалювало незатребуваний очищений коксовий газ, і мешканці міста могли спостерігати горіння на газоскидному пристрої коксохімічного виробництва («свічці»).

 

Обсяг спалюваного очищеного палива коксового газу був в півтора рази нижче допустимої межі.

 

Після успішного ремонту газопроводу цех прокатного департаменту і блюмінг «АрселорМіттал Кривий Ріг» взяли весь обсяг коксового газу на виробництво.

 

Відповідно, великого «факела на свічці» коксохімвиробництва зараз немає.

 

Однак візуально можна спостерігати слабке горіння після клапана газоскидних пристрою і запальника, що передбачено технологією роботи коксохімвиробництва і експлуатацією газопроводів коксового газу", - йдеться у повідомленні прес-служби.

 

Нагадаємо, наприкінці травня криворіжці помітили яскраве горіння факела на "свічці" коксохіма. На підприємстві пояснили, що спалюють надлишковий косовий газ. 

 

Космічні знімки апаратів серії Sentinel-2, які зафіксували горіння "коксового факела" на АрселорМіттал Кривий Ріг, розмістив у мережі еколог Євген Василенко.

"27 травня факела ще немає. На знімку 30 травня вже фіксується контрастна термічна пляма. Ця пляма присутня також на знімку 1 червня. На жаль, 4 червня Арселор "сховався" під хмарами, але теплові поля все одно видно з-під краю хмарності.
Це може звучати дуже незвично, але безапеляційні дані космічної зйомки - це докази в тому числі й численних екологічних негараздів та аварій... Зафіксовані у матеріалах докази" (на фото нижче - ред), - прокоментував фахівець.

 

За результатами численних фахових досліджень стану повітря у Кривому Розі, Арселор є одним із найпотужніших забруднювачів екології Кривого Рогу.

 

Фахівцями було доведено, що найбільший вплив на рівень захворюваності населення мають викиди від промислових майданчиків металургійного і коксохімічного виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

 

Як ми писали, 14 червня над підприємством криворіжці помітили яскраві руді хвости - інтенсивні викиди помаранчевого кольору.

 

Стурбовані мешканці міста та міська влада  б'ють на сполох.

 

Криворіжці зареєстрували петицію на ім'я президента Володимира Зеленського, в якій закликають Главу держави звернути уваги на екологічний стан Кривого Рогу та його негативний вплив на здоров'я і життя місцевих жителів. 

 

Влада Кривого Рогу,  разом з громадськими організаціями, прийняла рішення відстоювати екологічні права містян у суді.

 

Влада Кривого Рогу разом з громадськими організаціями буде відстоювати екологічні права містян у суді.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: