«АрселорМіттал Кривий Ріг» проведе реконструкцію хвостосховища «Миролюбівка»

ЕКОЛОГІЯ
03.12.19 - 17:09

«АрселорМіттал Кривий Ріг» проведе реконструкцію хвостосховища «Миролюбівка», - повідомила пресслужба підприємства.

Учора «АрселорМіттал Кривий Ріг» представив під час громадських слухань звіт про оцінку впливу на довкілля за проєктом реконструкції хвостосховища «Миролюбівка» – спеціальної гідротехнічної споруди, що використовується для розміщення відходів збагачення.
 

Проєкт передбачає поетапне нарощування двох ярусів дамб обвалування. Спочатку до відмітки +160,0 метрів (І черга), а після до відмітки +165,0 метрів (ІІ черга). Також буде виконано будівництво внутрішніх і розділяючих дамб, розміщення інженерних мереж, трубопроводів, водоскидної споруди. Крім того, планується влаштування огороджуючих, струменеспрямовуючих та розділяючих дамб і застосування захисних екранів. Плюс – реконструкція водознижувальних свердловин із заміною насосів і споруд гідротранспорту пульпи та зворотного водопостачання, а також відведення фільтраційних вод.
 

Під час громадських слухань на питання мешканців і громадськості відповіли автори підготовлених звітів і представники різних служб «АрселорМіттал Кривий Ріг». Для зменшення впливу об'єкту на довкілля підприємство забезпечить виконання природоохоронних заходів: пилопригнічення поверхонь хвостових відкладень і укосів дамб, охорону та раціональне використання водних і земельних ресурсів, моніторинг стану навколишнього середовища.
 

На запити щодо додаткової інформації, яку не містить звіт, будуть надані письмові відповіді відповідно до процедури проходження оцінки впливу на довкілля.

На даний час «АрселорМіттал Кривий Ріг» експлуатує три хвостосховища. У два з них – «Миролюбівка» та «Об'єднане. Четверта карта» – підприємство планує інвестувати у 2020–2024 рр. близько 50 млн доларів. У третє хвостосховище «Центральне» компанія вже вклала понад 15 млн доларів, завершивши у 2017 році будівництво до відмітки +90 метрів (зараз +95 м). Ще стільки ж «АрселорМіттал Кривий Ріг» витратить на його розширення до відмітки +115 м (ці роботи заплановані на найближчі сім років).

Всі об'єкти зводяться з урахуванням міжнародних і державних стандартів – з використанням сучасних технологій, сертифікованого обладнання та матеріалів, які мінімізують техногенне навантаження на прилеглі території.
 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: