«АрселорМіттал Кривий Ріг» заявив про намір здійснити викиди від металургійного виробництва і шахтоуправління

ВАЖЛИВО
05.02.19 - 13:08

«АрселорМіттал Кривий Ріг» заявив про намір здійснити викиди від металургійного виробництва і шахтоуправління.

 «Арселор» провів громадські слухання щодо наміру отримати дозвіл на викиди в атмосферу від стаціонарних джерел проммайданчика № 1 метвиробництва та шахтоуправління із підземного видобутку руди.

Слухання відбулися за участі громадських екологічних організацій, депутатів міськради, зацікавлених мешканців міста, а також фахівців «АМРК» і науково-дослідного інституту із промислового та санітарного очищення газів («УкрНІІОГаз»). 

По шахтоуправлінню чинні на сьогодні дозволи на викиди підприємство отримало 5 років тому – у 2014 році. У квітні 2019 року термін їхньої дії завершується. Згідно з цими дозволами, «АрселорМіттал Кривий Ріг» необхідно було реконструювати газоочисні установки (ГОУ), щоб досягти нормативу по гранично допустимих викидах.

На підприємстві заявляють, що ці зобов'язання виконані у повному обсязі: реконструйовано 4 ГОУ та побудовано 3 централізованих аспіраційних установки. Зокрема, неефективні пилоочисні циклони «Сиот» замінено на сучасні СЦН-40. На кожній газоочистці встановлено автоматизовану систему екологічного моніторингу. Інвестиції перевищили 27 млн грн. На сьогодні, усі 15 газоочисних установок шахтоуправління відповідають держстандартам. 

 

"По метвиробництву компанія надала звіт щодо основних стаціонарних джерел викидів з урахуванням об'єктів нового будівництва та реконструкції (нові машини безперервного лиття заготовок, дрібносортний стан № 250-4, міжцехові газопроводи коксового, доменного та природного газів тощо), - повідомляє прес-служба АМКР. - Впровадження інвестиційних проектів направлене на досягнення державних стандартів і поетапне зниження навантаження на санітарно-захисну зону. 

Останній дозвіл на викиди по проммайданчику № 1 метвиробництва було отримано 28 грудня 2016 року. Всі зобов'язання по ньому підприємством дотримані. За цей період здійснено: достроково – реконструкція газоочистки за обертовою піччю № 2 обпалювально-вапняного цеху, будівництво ГОУ за конвертером № 4 з допалюванням СО на факелі конвертерного цеху. Крім того, вдосконалено технологію виробництва сталі на двохванному сталеплавильному агрегаті № 6 з мінімізацією неорганізованих викидів, а також реконструйовано дві ГОУ від установок приготування мертеля та бігунів сухого помолу № 1 ремонтного виробництва. 
 

Після обговорення та відкритого діалогу з громадськістю «АрселорМіттал Кривий Ріг» готовий передати всю необхідну документацію у Міністерство екології і природних ресурсів України для отримання дозволу на викиди від метвиробництва та шахтоуправління відповідно до вимог законодавства. 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: