"АрселорМіттал" vs СБУ. Служба безпеки сьогодні перевіряла аглофабрику

КОМЕНТАР
05.09.19 - 16:57

СБУ повернулась і взялася за аглофабрику «АрселорМіттал Кривий Ріг». Сьогодні вранці співробітники СБУ знову прийшли на підприємство. Цього разу - для перевірки агломераційної фабрики метвиробництва.

"Правоохоронці спільно з фахівцями обласної екологічної інспекції проводять вимірювання на стаціонарних джерелах викидів, - повідомила пресслужба АМКР.  - Підприємство зі свого боку створює усі умови для представників СБУ, яка продовжує розслідування кримінальної справи за статтею 441 Кримінального кодексу України («Екоцид»).

 

Офіційний коментар АМКР з приводу перевірок:
 

"Сьогодні на «АрселорМіттал Кривий Ріг» також прибули представники Державної інспекції ядерного регулювання України. Вони висловили бажання провести чергову позапланову інспекційну перевірку на новій машині безперервного лиття заготовок № 3, про що повідомили підприємство, пославшись на лист Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ від 21.08.2019 р. № 8/2/2-6817. При цьому представники Державної інспекції ядерного регулювання України відмовилися надати представникам підприємства даний лист.
 

У результаті, підприємство відмовило у перевірці представникам інспекції ядерного регулювання з кількох причин.

По-перше, до цього, 24 липня, позапланова перевірка вже була проведена цією структурою на МБЛЗ-3. Крім того, аналогічні за своїм змістом дії проводилися інспекцією під час обшуку, який 20-21 липня проводили співробітники СБУ в межах розслідування вищевказаної кримінальної справи. Вони показали, що виробничий комплекс МБЛЗ-3, побудований у межах інвестпроекту, не представляє небезпеки ані для міста, ані для працівників підприємства. Власні вимірювання підприємства це також підтвердили.
 

По-друге, для чергової перевірки мають бути більш вагомі правові підстави, ніж черговий лист СБУ.

 

Крім того, документи, які були пред'явлені «АрселорМіттал Кривий Ріг», не відповідають вимогам Закону України «Про основні принципи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
 

«АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжить стежити за розвитком подій і інформувати українські та міжнародні ЗМІ про тиск на найбільше гірничо-металургійне підприємство України з боку державних органів влади усіх рівнів".

 

Нагадаємо, цими днями СБУ проводить огляд цехів "АрселорМіттал Кривий Ріг" у межах розслідування справи "Екоцид". 

 

Як ми вже писали, 20 липня СБУ провела обшуки на підприємстві «АрселорМіттал Кривий Ріг». За результатами обшуку, слідчі Служби безпеки вилучили машину безперервного лиття заготовок № 3 та окремі елементи обладнання.

 

Раніше ми писали, що податківці завершили аудит компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» та заявили про податкові претензії у розмірі 9 мільярдів гривень.

 

Днями Головний радник з питань взаємовідносин з державними органами влади «АрселорМіттал Кривий Ріг» Володимир Ткаченко прокоментував нещодавні заяви Ігоря Коломойського та зазначив, чиї оцінки насправді є важливими для підприємства. 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»