ATACMS і не тільки. Що саме передбачає для України проголосована допомога США?

ВАЖЛИВО
21.04.24 - 13:40

Палата представників США схвалила законопроєкт, який передбачає не лише надання військової допомоги Україні, а й зобов'язує уряд США розробити концепцію стратегії багаторічної підтримки нашої країни. У документі йдеться про озброєння, яке Україна потребувала багато місяців. Зокрема, США зобов'язуються передати українській армії балістичні ракети великої дальності ATACMS.

Загалом пакет допомоги складає майже 61 млрд доларів військової та невійськової допомоги. При цьому спікер Майк Джонсон підкреслив, що близько 80% цієї суми залишаться в США, адже йдеться не про передачу Україні грошей, а про еквівалентну цій сумі допомогу.

 

13,8 мільярда американцями буде витрачено на виробництво, ремонт та переобладнання зброї для потреб ЗСУ у межах програми "Ініціатива сприяння безпеці України". Ще 7,8 мільярда підуть на існуючу зброю та боєприпаси зі складів американської армії. Саме це дозволить ЗСУ отримати зброю у найкоротші терміни.

1,6 мільярда передбачено на закупівлю озброєння у США. Ця програма дозволить Україні купувати зброю та боєприпаси з військових складів американської армії. Ще майже 4 мільярди Україна зможе використати для купівлі озброєнь зі складських запасів армії США.

 

Крім того, закон передбачає постачання невійськової допомоги. Зокрема, 9,4 мільярда доларів буде надано українському уряду на кредитній основі. З цієї суми у 2024 році Україна отримає 1,58 мільярда економічної допомоги у вигляді безповоротних грантів, а ще 7,85 мільярда буде надано у вигляді кредиту.

 

Джерело - Обозреватель. 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: