Авто на "евробляхах" в Україні: влада запропонує водіям компроміс

    Нардеп Ніна Южаніна, голова комітету Верховної Ради з питань митної та податкової політики заявила, що зараз йде пошук компромісу з власниками авто на "евробляхах", - "Новий час".

Йдеться про пропозицію водіям сплатити 25-30% від встановленої ставки акцизного податку.

"У жодному разі не можна робити таку акцію по амністії, тобто дозволити розмитнити автомобіль за безцінь. Тому я думаю, що буде справедливо, якщо до чинної шкали ставок акцизного податку ми застосуємо певний коефіцієнт. Наприклад, власники" евроблях" заплатять 25-30% від встановленої ставки акцизного податку. Але з урахуванням тієї шкали, яка у нас зараз є за ставкою акцизного податку в залежності від віку автомобіля ", - заявила Южаніна.

Вона підкреслила, що не можна просто зняти всі податки і мита на "евробляхи".

"Всі мита та податки в Україні мали і мають економічне обґрунтування. Робити просто так нічого взагалі не можна в економіці. На все потрібно мати розрахунки. Ми повинні зрозуміти і отримати від Міністерства економіки висновки щодо того, яке економічне майбутнє в нашій автомобілебудівній галузі. Також ми повинні отримати від Асоціації міст, від міністерств, пов'язаних з розрахунками, дані про пропускову здатність наших доріг. Тобто про реальну кількість автомобілів і той обсяг, який зможуть витримати наші автошляхи ", - сказала вона.

Вартість розмитнення авто з єврономерами для українців може скласти від 600 до 1000 євро.