Без слів сказати про важливе. Кривий Ріг провів у вічність Олександра Бєльського

ЖАЛОБА
27.05.24 - 14:46

Кривий Ріг нині – у скорботі за Майстром сцени Олександром Бєльським, життя якого раптово обірвалося на 76-му році. Місто попрощалося з засновником і художнім керівником  академічного театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху», талановитим режисером і педагогом, сподвижником і самобутнім актором.

Востаннє віддати шану митцю у створеному ним власноруч Храмі Мельпомени прийшли керівництво міста й Ради оборони, колектив театру, колеги, вдячні учні й глядачі-шанувальники. 

 

«Ми ще на повну не зрозуміли, кого втратили. Осягнемо лише з часом. Велика людина з потужною працездатністю і талантом. Але я вірю, що театр залишається у хороших руках. Ми і надалі підтримуватимемо його і обдаровану молодь», - висловив своє прощальне пошанування метру в.о. міського голови Юрій Вілкул.

 

Олександр Гнатович був наснажливим пульсом духовного життя нашого міста, цілою епохою в культурному літописі. 

 

«Майже 50 років він віддав створенню спочатку гуртка, а потім академічного театру, - згадує Олександр Мельник. - Це результат його безкінечного устремління показати і криворіжцям, і міжнародній спільноті силу нашого духу, високі ідеали мистецтва. Я його знав більше 30 років і був вражений тією енергією і снагою, з якими він ішов до своєї мети, навіть у буремні 90-і роки, коли всім було сутужно. Його вистава «Бенкет під час чуми» - квінтесенція його поглядів на призначення людини, розкриття глобальної проблеми. Герої та антигерої в кінці вистави стоять перед прірвою. Людство має об’єднати зусилля, щоби не впасти в цю прірву і нести далі вічні моральні цінності. Це його заповіт нам  - не забувати, для чого ми прийшли у цей світ». 

 

«Академія руху» під керівництвом Бєльського завоювала нагороди більше півтора десятка міжнародних конкурсів. На фестивалях театр отримував визнання за образність, оригінальну інтерпретацію творчості, втілення драматургічної спадщини. У творчому доробку видатного режисера - понад 100 постановок.

 

Криворіжці гідно оцінили обдарування Майстра, нагородивши його званням Почесного громадянина міста.

Як актора і режисера, проводжали Олександра Гнатовича прощальними оплесками. Він звертався до нас безсловесно, виразною пластикою й рухом, але так багато при цьому сказав…

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: