Безпечне місто: у Кривому Розі встановлять 700 відеокамер на дорогах, в'їздах, місцях скупчення людей

АКТУАЛЬНО
08.12.19 - 10:18

Мер Юрій Вілкул підписав Меморандум про співпрацю з Головним управлінням Національної поліції в Дніпропетровській області

У м. Дніпро міський голова Кривого Рогу та очільник обласного управління Нацполіції Володимир Огурченко підписали Меморандум про співпрацю та партнерство.

 

Депутати на останній сесії міськради проголосували за передання в комунальну власність відеокамер управління Національної поліції. Це черговий крок до впровадження у Кривому Розі системи «Безпечне місто».

 

У Дніпрі сторони домовились про взаємодію у наступних напрямках: підготовка та погодження спільних рішень щодо дислокацій об’єктів відеонагляду в Кривому Розі та кількості відеокамер, вивчення передового досвіду впроваджень систем відеоспостереження в містах України та інших країн, запровадження цього досвіду в реалізації проєкту побудови системи відеоспостереження «Безпечне місто».

Відеокамери забезпечують огляд за рухом транспортних засобів і можливість розпізнавання їх номерів, нагляд за загальною ситуацією на перехресті вулиць.

 

Впровадженя системи «Безпечне місто» розраховане до 2025 року. Передбачено встановити 700 відеокамер, в тому числі охопити всі в'їзди і виїзди з Кривого Рогу, місця масового перебування людей з можливістю автоматичного розпізнавання особи.

 

Також планують запуск аналітичних систем ідентифікації порушень правил дорожнього руху, створення єдиної інформаційної системи між департаментами поліції (в т.ч. їх районними підрозділами), СБУ, МНС КП "Муніципальна гвардія" для повноцінного контролю і своєчасного реагування на можливі інциденти.

 

Наразі в Кривому Розі встановлено 46 камер відеоспостереження. Кошти на придбання та установку відеокамер виділив міський бюджет.

 

У 2016 році, за зверненням правоохоронців, місто направило понад 12 мільйонів гривень на встановлення 167 відеокамер. Освоєнням коштів, проведенням тендеру, відповідно до Закону, займалося Головне управління Національної поліції. Проте, ні в 2016, ні в 2017 році нічого не було зроблено, і гроші повернулися до міського бюджету.

У Кривому Розі діє програма для допомоги правоохоронцям. Міським коштом для автопатрулів криворізької поліції було придбано планшети з модулями системи GPS-навігації. Місто 100% забезпечує підрозділи Криворізького відділу поліції паливно-мастильними матеріалами. Допомагає місто й Патрульній поліції - 3 мільйони гривень було спрямовано на оновлення автопарку, придбані акумулятори для гібридних авто та три автомобілі для в/ч 3011 НГУ.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»