Безпека дітей - у пріоритеті: у Кривому Розі триває робота зі створення безпечного освітнього простору

ОСВІТА
14.05.25 - 16:11

У Кривому Розі реалізують три проєкти з будівництва «підземних шкіл». Це ще й сучасні протирадіаційні укриття, які відповідають всім нормам. Школи розташовані у мікрорайонах, де неможливо побудувати укриття на базі існуючих шкіл та дитсадків. Одну з таких у Саксаганському районі відвідав голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

На території ліцею триває будівництво нового укриття площею понад 1000 м², розрахованого на 300 людей. Споруда відповідатиме всім вимогам безпеки, доступності та стане частиною сучасного освітнього простору.

 

«Безпека дітей – це те, що зараз хвилює кожного з нас. Тому поява "підземної школи" саме тут, у нашому районі, це надзвичайно важливе і своєчасне рішення. Саме Олександр Вілкул виступив з ініціативою такого будівництва у Кривому Розі, було проведено успішні переговори з Міносвіти. Завдяки цьому, наше місто отримало можливість реалізувати одразу три таких захищених простори. Це є свідченням справжнього системного підходу та реальної турботи про криворіжців», - переконаний Василь Старовойт, голова Саксаганської райради.

 

Усі три підземні школи фінансуються з міського та державного бюджетів: 30% виділило місто, 70% - держава. У Саксаганському районі вже виконано 75% робіт. У Довгинцівському районі – 95% та у Центрально-Міському – 80%. Завершення робіт запланували до 1 вересня.

 

«Ми будуємо безпечний простір, де діти зможуть не лише перечекати тривогу, а й продовжувати навчання. Це не просто укриття - це повноцінна частина навчального середовища. Тривають роботи з оздоблення внутрішніх приміщень, прокладання  електрозабезпечення та вентиляції, бетонування вентиляційних шахт та ґанків,  зворотна засипка укриття», - пояснив  Богдан Лиманський, представник підрядної організації.

 

Підземна школа буде обладнана системами опалення, водопостачання, санвузлами, пожежною сигналізацією та зв’язком. Передбачено повну доступність для маломобільних груп населення - платформи, широкі проходи, поручні, спеціальні санвузли. Укриття матиме навчальні зони з меблями, зону відпочинку з двох'ярусними ліжками, місце для зберігання верхнього одягу, медичний пункт, буфет, запаси води й продуктів.

 

Стіни та перекриття з монолітного залізобетону - це гарантія міцності й надійності. Це не тимчасове укриття, а повноцінне приміщення, розраховане на роки експлуатації. Наявність сертифікованих укриттів - головна умова для очного або змішаного формату навчання. Наразі у Кривому Розі вже створено 214 укриттів: 107 - у школах, 90 - у дитячих садочках, 17 - у позашкільних закладах. Цьогоріч ще у 66 освітніх установах з'являться нові або модернізовані захисні споруди.

 

«Знаєте, я хоч і не маю зараз малих дітей, але живу в цьому районі, бачу цих діточок, що бігають. Серце радіє, але й тривожиться за їхню безпеку. Тому коли дізналася, що тут  будують таку "підземну школу", зраділа, бо це справді важлива подія для всіх нас», - каже Надія Павлівна,  мешканка Саксаганського району.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: