Брифінг голови Ради оборони Кривого Рогу Олександра Вілкула за 23 квітня

ПРЯМА МОВА
23.04.24 - 18:41

Брифінг голови Ради оборони Кривого Рогу Олександра Вілкула за 23 квітня. 

- У Кривому Розі ситуація контрольована. Незважаючи на всі труднощі, наше місто продовжує працювати на перемогу над ворогом. Працюють усі служби, комунальні підприємства, лікарні та соціальні установи, школи та дитячі садки. Усі органи влади злагоджено виконують свої обов'язки.
 
- Місто продовжує підтримувати криворіжців у цей складний час. Продовжується виконання комплексної міської Програми соціального захисту мешканців - це прямі виплати з міського бюджету для 50 різних категорій. Жодну з виплат не скорочено і не скасовано. У 2024 році на комплексні соціальні програми підтримки криворіжців буде спрямовано близько 570 млн грн.
 
З початку року грошову допомогу від міста надано вже майже 7,5 тис мешканцям - на це спрямовано 64,4 млн грн. На черговому засіданні виконкому підтримані ще 27 рішень соціального напрямку. У квітні ще майже 3 тис. криворіжців отримають виплати з міського бюджету на суму 14,4 млн грн.
 
Особлива увага направлена на наших Захисників і Захисниць та членів їх сімей. Тому, у нашому місті впроваджуємо нову політику Героїв. Вона охоплює великий спектр соціальних допомог, включає 70 заходів різного спрямування: реабілітаційних, медичних, освітніх, соціальних. Протягом 2014-2023 років з бюджету міста на соціальну підтримку ветеранів та членів їх сімей, сімей загиблих Героїв спрямовано вже понад 1,3 млрд грн. Ще 65 мільйонів буде спрямовано цього року.
 
З 2024 року У Кривому Розі надається матеріальна допомога іучасникам бойових дій, які брали безпосередню участь у відсічі агресії російської федерації проти України та звільнені/демобілізовані з військової служби після 24 лютого 2022. Так, у квітні матеріальну допомогу у розмірі 5 тис. грн отримають ще 97 учасників бойових дій. А з початку року допомогу отримали вже 323 звільнених або демобілізованих учасників бойових дій.
 
Завжди підтримуємо і учасників бойових дій Другої світової війни. Так у квітні 10 фронтовиків та 214 криворіжців, прирівняних до учасників бойових дій і осіб з інвалідністю внаслідок Другої світової війни отримають матеріальну допомогу. Також продовжуються виплати допомог дітям з інвалідністю та особам з інвалідністю з дитинства. Взагалі, з початку року на виплату їм матеріальних допомог з міського бюджету спрямовано 12,3 млн грн.
 
- Також триває перша у цьому році «хвиля» видачі безкоштовних продуктових наборів від міста. Понад 25 тисячі сімей криворіжців із 20 категорій отримають набори. Всі пункти видачі, а їх 25 у всіх районах міста та мобільні пункти видачі у віддалених селищахпрацюють. А соціальні працівники доставляють набори додому тим, хто має обмежені можливості. За два дні видано вже понад 8588 наборів. А з початку повномасштабної агресії місто видало вже більше ніж 571 тисяча продуктових наборів. Потім, поетапно, будуть нові "хвилі". Цього року буде видано до 300 тисяч продуктових наборів.
 
- Щодо обстановки на нашому напрямку фронту, то за даними Генштабу ЗСУ наші воїни продовжують завдавати окупаційним військам втрат у живій силі та техніці. За даними оперативного командування "Південь" минулої доби втрати ворога склали 99 окупантів і 58 одиниць озброєння та військової техніки, з них: 23 одиниці авто-бронетехніки; 12 гармат; 3 міномети; 2 станції РЕБ.
 
- На нашому напрямку у Нікопольському районі ворог атакував з артилерії, дронами-камікадзе та БпЛА Нікополь, Марганецьку, Мирівську та Покровську громади. Постраждали двоє людей. За попередньою інформацією пошкоджено п'ятиповерхівку, 16 приватних будинків, 5 господарських споруд, адмінбудівля, інфраструктурний об'єкт, магазин, газогін та ЛЕП. У Криворізькому районі обстрілів не було.

 

- Та про наші мирні перемоги. На Всеукраїнському турнірі з вільної боротьби 1-е місце здобув вихованець ДЮСШ №2 Олексій Чумаков. Чудовий результат! Вітаю та бажаю нових перемог!
 
Як завжди зберігаємо спокій, витримку, віримо у наші незламні Збройні Сили, нашого Президента та нашу неминучу Перемогу!
Скучної вам ночі, дорогі земляки!
Слава Кривбасу та Слава Україні!

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»