Були не щеплені. В Україні з початку епідсезону 5 людей померли від ускладнень грипу

ЗДОРОВ'Я
14.01.20 - 14:57

Із жовтня 2019-го по 12 січня 2020-го року від ускладнень після грипу в Україні померли 5 дорослих: дві жінки та троє чоловіків. Троє померлих зареєстровано на Житомирщині, по одному – на Тернопільщині та Запоріжжі, – повідомляє Центр громадського здоров’я України.

Ніхто з померлих не мав щеплення від грипу. Перший летальний випадок зафіксували 31 грудня.

 

Із 31 вересня по 12 січня захворіли 2,2 мільйона людей (5,8 % населення), із них 1,5 мільйона – діти (68 % від усіх захворілих). Ушпиталили 61 842 людини.

 

Під час кашлю та чхання інфікованої людини віруси можуть поширюватися на відстань до 1 м. Тому важливо триматися від людей із проявами грипозної інфекції на відстані хоча б 2 метри. А хворі люди мають прикривати ніс і рот під час кашлю та чхання.

 

Контактним шляхом заражаються рідше, тобто через руки, поверхні предметів, носовички, іграшки, які забруднені вірусами грипу.

 

Тому важливо часто мити руки з милом, робити вологе прибирання поверхонь та користуватися одноразовими носовими хустинками, які після використання необхідно одразу ж викинути.

 

За перших симптомів, обов’язково звертайтеся до сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

 

Грип має симптоми, подібні до ознак ГРВІ, але набагато небезпечніші.

 

Симптоми грипу:

 

- раптовий початок хвороби;

 

- головний біль;

 

- ломота у м’язах та суглобах;

 

- біль у горлі;

 

- підвищення температури тіла до 38 °С і більше;

 

- кашель;

 

- в окремих випадках – блювота і діарея.

 

Нагадуємо, найкращою профілактикою грипу є щорічна вакцинація. Імунізація зменшує ймовірність захворіти на грип і ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті від захворювання.

 

Як ми вже писали, дієтолог порадила, що потрібно їсти під час грипу та застуди, щоб допомогти організму відновитися.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: