Бюджет Кривого Рогу зазнає збитків в 1 млрд 127 млн гривень через відсутність державної компенсації вартості тарифів на опалення

ВАЖЛИВО
27.10.21 - 14:34

Сьогодні на сесії міськради депутати розглядали бюджетні питання.  Зокрема, йшлося про спрямування коштів на підтримку медицини, освіти, соціальний захист мешканців, сферу ЖКГ.

 

«Для того, щоб утримати в цьому опалювальному періоді ціну на опалення для криворіжців на рівні минулого року, місто витратить астрономічну суму – 567 мільйонів гривень. Міськрада Кривого Рогу зверталася до Кабінету міністрів та керівництва держмонополій, щоб місту було надано газ за ціною собівартості видобутку. Але ніхто український газ за собівартістю нам так і не дав. Крім цього, вже повідомили, що цього року від держави місто жодної копійки на компенсацію зростання вартості тарифів не отримає», - повідомив перший заступник міського голови Євген Удод.

 

 

Як ми вже повідомляли, згідно з рішенням в. о. міського голови Юрія Вілкула, в цьому опалювальному сезоні тариф на тепло для криворіжців залишиться на рівні минулорічного – 1701 грн/1 Гкал. 

 

 

Нагадаємо, за розрахунками теплогенеруючих підприємств, тарифи на тепло для криворіжців у зв'язку з різким зростанням цін на енергоносії мали б бути підвищені на 31% і становити в середньому 2228 грн/1 Гкал.

 

Таким чином, здорожчання газу, електроенергії та інших складових тарифу, на які місто жодним чином не впливає, призведе до збитків міськбюджету в 567 мільйонів гривень. А загалом сума збитків, з урахуванням витрат на опалення лікарень, садочків, шкіл, сягає 1 мільярда 127 мільйонів гривень. Це при тому, що бюджет розвитку міста становить усього 600 мільйонів гривень. 

 

Для бюджетних організацій ціна природного газу, яку встановив НАК Нафтогаз по всій країні, за 1000 м3 у новому опалювальному сезоні становитиме 16 391 грн. При цьому реальні механізми компенсації для бюджетів міст в умовах зростання тарифів не передбачені. Тож на опалення доведеться витратити кошти, призначені на ремонти, утримання бюджетних закладів та вирішення інших нагальних питань.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: