Це буде така історія! Криворізькі пошуковці знайшли на Кіровоградщині рештки штурмовика Іл-2

ЦІКАВО
25.10.20 - 11:04

Група пошуковців, серед яких і руданівці Вікторія Сімкіна та Костянтин Сологуб, знову вирушили на розкопки. Цього разу, в сусідню Кіровоградську область.

"У листопаді далекого 1943-го у небі над цими полями були збиті три наших літаки Іл-2, - переповідає Вікторія Сімкіна. - Пару років тому один місцевий чоловік під час польових робіт знайшов частину цього славного штурмовика, використовуваного і як винищувач. Особливо не заморочуючись, він вивіз, кажуть, 5 автопричепів алюмінію (в господарстві знадобиться!) Але фермер, який взяв ці поля в оренду, дізнався цю історію - і ось ми тут".

 

Спочатку провели ретельну розвідку. Пошуковці знайшли достатньо доказів того, що працювати тут потрібно терміново. Мініекспедіція вийшла міжнародною.

 

"Напевно, всі вже знають, що в Кривому Розі режисер Олег Сенцов знімає новий фільм. У нього в команді є наш пошуковець, киянин Микита Дрожча. А ще - одесити і поляки. Як з'ясувалося, теж "наші люди". Виїзд на підйом літака збігся з перервою у знімальному процесі. У підсумку, шукати серед поля збиті штурмовики зібралися криворіжці, кияни, одесити, дніпряни і польські колеги-пошуковці", - дивується доленосним збігам Вікторія. 

День роботи у кіровоградських полях був дуже результативним: копачі знайшли великі фрагменти літака, агрегати з індивідуальними номерами. Що це означає? Це значить, що тут лежить і екіпаж штурмовика.

"Боїмося наврочити, але, якщо підтвердяться наші припущення, це буде така вражаюча історія! Чекаємо "вироку" від Бориса Давидова, гуру по архівах, та Андрія Ярового, нашого друга-зв'язкового", - резюмує наша колега.

 

Що ж, бажаємо пошуковцям удачі і чекатимем на результати розкопок та цікаві історії, про які обов'язково вам розкажемо.

 

Фото Вікторії Сімкіної.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: