«Це проект вартістю 150 млн доларів», – на «АрселорМіттал Кривий Ріг» вилучили машину безперервного лиття заготовок

ВАЖЛИВО
22.07.19 - 14:42

Як ми вже писали, 20 липня СБУ провела обшуки на підприємстві «АрселорМіттал Кривий Ріг».

За результатами обшуку, слідчі Служби безпеки вилучили машину безперервного лиття заготовок № 3 та окремі елементи обладнання.

 

«20 липня на територію нашого підприємства було допущено 18 представників Служби безпеки України, спеціаліст Державної служби з надзвичайних ситуацій та Центральної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки для проведення обшуку машини безперервного лиття заготовок № 3. Вони вилучили в нас велику кількість документів. Це технічна документація, первинна бухгалтерська, договори з підрядниками. Ця машина – незакінчений об’єкт, будівництво ще триває. Проте найбільша увага співробітників Служби безпеки була прикута до документів, які стосуються фінансово-господарських відносин нашої компанії у межах цього масштабного будівництва. Це проект вартістю 150 млн доларів, одна з найбільших інвестицій в економіку нашої країни. Яке відношення він має до екоциду, мені важко зрозуміти», – прокоментував ситуацію головний юрисконсульт ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Артем Філіп’єв.

 

Нагадаємо, підприємство звинуватили у кримінальному правопорушенні за статтею 441 КК України «Екоцид».

 

За інформацією пресслужби металургійного гіганта, машина безперервного лиття заготовок № 3 має шість кристалізаторів, в кожному з яких встановлено по джерелу іонізуючого випромінювання. Все обладнання, за їхніми словами, відповідає нормам ЄС та є аналогічним тому, яке використовують на європейських активах.

 

«Обшук та слідчі дії тривали понад 14 годин. Увесь цей час працівники «АрселорМіттал Кривий Ріг» були змушені супроводжувати представників СБУ та надавати за їхнім запитом документи та коментарі. Такі дії можна цілком законно вважати порушенням процесуальної форми. – йдеться у повідомленні пресслужби АМКР. – У зв’язку з великими габаритами об’єкту, співробітники УСБУ ухвалили рішення залишити вилучене за місцем фактичного розташування без можливості опечатування. При цьому об’єкт не має засобів обмеження доступу сторонніх осіб. Тому «АрселорМіттал Кривий Ріг» не має змоги продовжувати будівництво, модернізацію, планувати виробництво продукції та укладати контракти на постачання заготовки клієнтам. Проект заморожено. Компанія серйозно стурбована тим, що правоохоронні органи вважають найбільшого іноземного інвестора загрозою національній безпеці України. Керівництво підприємства звертається особисто до Президента України та світової спільноти з проханням втрутитися в ситуацію та припинити безпрецедентний тиск на іноземного інвестора».

 

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський запропонував створити у Кривому Розі філію Міністерства екології. Пізніше стало відомо про створення у місті екологічної робочої групи. Її очолить експерт з екологічних питань Офісу Президента Олег Бондаренко. До цього міські екологи визнали заходи з пилопридушення на АМКР незадовільними.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: