Через економічно необґрунтовані тарифи Криворіжгаз зазнає збитків

БІЗНЕС
24.04.19 - 17:50

Криворіжгаз продовжує зазнавати збитків. Тариф не переглядали протягом трьох років, і наразі він є економічно необґрунтованим. Так вважають на підприємстві. Як запобігти подальшим втратам, не підвищуючи ціну на блакитне паливо для населення, представники акціонерного товариства розповіли на прес-конференції.

З 8,5 гривень за кубометр підприємство отримує близько 35 копійок. Такий варіант розподілу тарифу не покриває виробничо-технологічні втрати при експлуатації газорозподільчих систем. Відбувається також недофінансування заробітної платні працівникам. Її середній розмір - 5500 гривень. Це спричиняє відтік професійних кадрів. За останні три роки суттєво зросла вартість експлуатаційних матеріалів, однак тариф не переглядали з 2016 року.

 

«Торік Криворіжгаз отримав збиток у 141 млн гривень. Річна тарифна виручка компанії за 2018 рік склала 308 млн гривень, при цьому затрати підприємства за той же період склали 449 млн гривень. Очевидно, що витрати перевищують надходження в 1,5 раза», – зазначила Наталія Гаврусь, фінансовий директор ПАТ «Криворіжгаз».

 

Аби уникнути подальших збитків та покрити існуючі, підприємство звертається до Національної комісії з регулювання у сфері енергетики з проханням переглянути тарифи для операторів газорозподільчих підприємств і їхню частку в ціні на газ. При цьому керівництво акціонерного товариства виступає проти суттєвого підвищення (або коливання) ціни на блакитне паливо для населення. Окрім нагальної теми розподілу тарифів, на прес-конференції наголосили на актуальності приведення об’єму спожитого побутового газу до стандартних умов з урахуванням фізичних властивостей та температури. Процес регулюється законом України «Про ринок природного газу».

 

У разі продовження фінансування підприємства на тому ж рівні, поновлення газотранспортної системи стане можливим через 100 років, підбили підсумки розрахунків у компанії. У свою чергу при нормованій тарифікації – термін скоротиться до 30-ти років.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: